КСУ 3 листопада планує розглянути справу щодо конституційності закону про мову

КСУ 3 листопада розгляне закон про державну мову Фото з відкритих джерел

Початок розгляду запланований на 10 годину ранку

Конституційний суд України у вівторок, 3 листопада, планує у закритому режимі розглянути справу щодо конституційності закону про мову. Про це йдеться у порядку денному засідань КСУ.  

"Продовження розгляду справи за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (закрита частина пленарного засідання)", - йдеться у порядку денному. 

Новини за темою: Рада повинна чути не голос вулиці, а голос народу, – Разумков про мовний законопроєкт Бужанського

За попередньою інформацією, початок розгляду запланований на 10 годину ранку.

Нагадаємо, 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", окрім положень, які набирають чинності у більш пізній термін.

Після цього нардепи від "Опозиційної платформи – За життя" назвали мовні закони дискримінаційними та оскаржили їх у Конституційному суді. Крім цього, фракція подала до Верховної Ради відповідні законопроєкти.

У травні 2020 року голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що закон про мову необхідно переглянути. А у липні Велика палата Конституційного Суду розпочала розгляд справи про конституційність закону про мову. Після чого КСУ закрив відкриту частину розгляду закону про мову і перейшов до закритої частини. Loading...