Кримський політвʼязень Приходько погрожує перерізати собі вени, якщо працівники СІЗО не передадуть йому ліки

У чоловіка хворі нирки, тому він має приймати ліки щодня

Олег Приходько

Кримський політвʼязень Олег Приходько заявив, що покінчить із життям самогубством, якщо працівники СІЗО впродовж тижня не передадуть йому ліки. Про це він повідомив під час засідання суду у російському Ростові-на-Дону, передає пресслужба правозахисної організації "Кримська солідарність".

Зазначається, що політв’язень звернувся до судді з питанням про доставку йому медикаментів, які відправила йому в  СІЗО донька. "Я вимагаю дати належні мені речі! Всі мої скарги підуть в європейський суд через моїх адвокатів! Якщо протягом тижня мені не дадуть ліки, я вени вскрию, обіцяю!" – сказав Приходько.

Суддя на вимоги Приходька відповів, що суд не має відповідної компетенції. Як повідомляють правозахисники,  чоловік має хворі нирки, тому йому необхідно приймати ліки щодня. При цьому він неодноразово заявляв, що йому не передали посилку в ізолятор. 

Крім того, політв’язень поскаржився й на погіршення умов утримання. Він повідомив, що його перевели в маленьку камеру і, за його словами, разом зі "стукачем". Водночас адвокати підсудного впевнені, що таким чином на Приходька чиниться тиск у зв’язку з його неодноразовими скаргами на відсутність медикаментів. У підсумку суддя завершив засідання й призначив наступний процес на 15 жовтня.

Нагадаємо, в червні Південний окружний військовий суд Російської Федерації приступив до розгляду справи українського активіста Олега Приходька.

Новини за темою: Росія переслідує 134 українців за політичними мотивами, - радниця омбудсмена

Російські спецслужбовці підозрюють його в підготовці теракту. За версією слідства, підозрюваний планував підірвати адміністративна будівля, розташована в невеликому місті на заході окупованого півострова – Саках.

Loading...