Кримськотатарський блогер Мемедемінов вийшов з російської колонії, відбувши термін ув'язнення

Наріман Мемедемінов звільнений з російського ув’язнення Радіо Свобода

Блогера у 2018 році звинуватили у публічних закликах до здійснення тероризму

Кримськотатарського блогера, цивільного журналіста і медіакоординатора громадянського руху "Кримська солідарність" Нарімана Мемедемінова звільнили з колонії-поселення №8 в селищі Садковський (Ростовська область, РФ) після того, як він відбув термін ув'язнення. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на адвоката Еміля Курбедінова.  

"Вихід Нарімана затягнувся на кілька годин. Ми приїхали о 9-й ранку. Нарімана випустили тільки під обід. Наріман в хорошому настрої і в доброму гуморі. Потихеньку усвідомлює, що відбувається. Їдемо додому. Слава богу, колонія позаду", – зазначив Курбедінов.

Новини за темою: Психіатри вважають Мемедемінова адекватною людиною, – адвокат

Зустрічати кримського блогера прибув також генеральний консул України Тарас Малишевський.

Нагадаємо, наприкінці березня Мемедемінова затримали російські силовики через його відеоблог на YouTube, який чоловік вів у 2013-2015 роках. Після чого йому висунули звинувачення про "публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет".

У жовтні 2019 року суд засудив Мемедемінова до двох з половиною років ув’язнення в колонії-поселенні. Тоді адвокати блогера заявили про намір подати позов до Європейського суду з прав людини.

Крім цього, низка українських правозахисних та медійних організацій закликала міжнародні організації та уряди країн Євросоюзу, США, Канади, Японії вимагати від Росії звільнення Мемедемінова.

Однак 14 травня Військовий апеляційний суд Власіхи Московської області залишив у силі вирок кримському блогеру. У зв'язку з цим МЗС України висловило протест

А на початку червня Нарімана Мемедемінова етапували в колонію-поселення №8 у селищі Садковський Ростовської області.

Loading...