Кравчук заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО

Глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук Фото з відкритих джерел

Причиною цього стали обстріли, які продовжують відбуватися на непідконтрольних територіях

Очільник делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що вибори на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей проводити не можна через обстріли. Про це він повідомив під час інтерв'ю "Українському радіо". 

"Коли стріляють, то вибори проводити не можна. І хто поїде спостерігачем, коли там не просто бойовики, а й так звані "добровольці", які приїхали і з Бразилії і з Киргизії", - зазначив Кравчук.

За його словами, у складі незаконних збройних формувань перебувають громадяни різних країн, які приїхали на Донбас з метою заробити. 

"Чого вони туди приїхали? Заробити гроші. Вони стріляють не захищаючи землю, а просто заробляючи гроші, вони – заробітчани-найманці. Які там можуть бути вибори. Коли там сидить озброєна людина, яка нікому не підпорядкована? Хто може гарантувати, що вона не використає зброю?" - наголосив глава делегації. 

Новини за темою: З правової точки зору це ніяк не пояснюється: Експерт про скасування виборів на Донбасі

За його словами, п'ятий президент України Петро Порошенко підписав умови, що спочатку на Донбасі проходять вибори, після чого вирішується питання кордонів і безпеки.

"Ми зараз нічого не можемо вдіяти, бо нам кажуть – ось документ. Пам’ятаю дискусію з Парубієм. Він каже, от Україна прийняла відповідні документи, але на моє питання, чи можуть ці українські документи відмінити Мінські домовленості – мовчить. Тоді треба сказати, що ми виходимо з Мінських перемовин і діємо за своїми Законами. Тоді як вирішувати питання на Донбасі? Тоді, Росія скаже – Україна вийшла, і ми діємо так, як вважаємо за потрібне. Чи є у нас сили реальні, військовим способом звільнити Донбас від різних "волонтерів", "добровольців", російської участі? – Мовчать", - додав Леонід Кравчук. 

Нагадаємо, раніше у Центральній виборчій комісії наголошували, що місцеві вибори в Донецькій та Луганській областях відбудуться за умови, що військово-цивільні адміністрації нададуть нові висновки про безпеку в громадах. 

Loading...