Кравчук не виключає "більш широке" використання російської мови на Донбасі

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук Фото з відкритих джерел

Політик наголосив, що це не буде порушенням українського закону

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук допускає можливість більш широкого використання російської мови в окремих регіонах Донецької та Луганської областей. Про це він повідомив в інтерв'ю "Українському радіо". 

Так, Кравчук зазначив, що наразі на Донбасі "ніхто не заборонив української мови". Однак, за потреби, Україна може підняти питання застосування російської мови на тих територіях.

"Якщо це питання виникне на Донбасі, то згідно з європейськими законами, посилаючись на загальноєвропейські закони, ми можемо піднімати питання не державності російської мови, а питання застосування цієї мови", – пояснив він. 

За словами Кравчука, застосування мов нацменшин гарантує Конституція України. Водночас політик наголосив, що про надання статусу державної не йдеться. 

Новини за темою: Медведчук: Необхідно змінити політику дискримінації російської мови

"Конституцією гарантується розвиток та застосування мов національних меншин. І там ніде не написано про другу державну мову. І в цих регіонах можна зробити кроки про більш широке застосування російської мови, і це не буде порушенням українського закону", – додав представник України в ТКГ. 

Нагадаємо, нещодавно Леонід Кравчук заявив, що готовий сісти за стіл переговорів з представниками громадянського суспільства ОРДЛО.

За його словами, це допоможе Росії зрозуміти, що Україна на Донбасі - не тільки бажання Києва, а й бажання людей, які там живуть. 

Loading...