live

Корупція та хабарництво ДФС: Орган має бути нарешті розформовано

Фото з відкритих джерел

Навіть на шляху до розформування Державна фіскальна служба продовжує бути оплотом корупції

Напередодні детективи НАБУ спільно з ГУ внутрішньої безпеки ДФС України затримали начальника слідчого управління податкової міліції ДФС в Київській області Олександра Чепеля на отриманні хабаря в розмірі 50 тис. доларів. Про це повідомляє Економічна правда.

Згідно з повідомленням, посадовець вимагав гроші за прийняття позитивного рішення у кримінальному провадженні на користь приватної фірми.

Отже, навіть перебуваючи у стані розформування Державна фіскальна служба залишається оплотом корупції, а її кадри, використовуючи рештки повноважень, - вимагають хабарі.

Як зауважує MIGnews, за останній рік, в Державній фіскальній службі змінилися вже три керівники, які звільнялися з посад через повідомлення про корупцію. Теперішній керівник з приставкою в.о. – Солодченко Сергій Вікторович, згідно повідомлень у ЗМІ, має негативну репутацію.

З одного боку, Солодченко підлягає люстрації, яка підкріплена навіть відповідним рішенням Апеляційного суду. Проте його касаційна скарга на це рішення вже майже рік перебуває у Вищому адміністративному суді без розгляду. З іншого боку, статки Солодченка викликають сумніви у його порядності. Зокрема, той володіє будинком у передмісті Києва, а саме с. Петропавлівська Борщагівка площею 386 м кв, а ціна авто дружини Солодченка - Mitsubishi Pajero Wagon, зазначена в декларації, є значно заниженою – 149 тис. грн за ринкової ціни в 24-29 тис. доларів.

Нагадаємо, після створення Державної митної та Державної податкової служби у віданні ДФС залишається лише податкова міліція, яка також підлягає ліквідації разом з ДФС. На заваді цього стоїть затримка з остаточним прийняттям закону "Про бюро фінансових розслідувань", який має дати початок власне створенню Бюро Фінансових Розслідувань – нового органу, який забере та об’єднає дублюючі одна одну функції в корумпованої податкової міліції та департаментів захисту економіки Національної поліції і Служби безпеки України. Проте Верховна Рада України не поспішає вносити цей законопроект до порядку денного.

Таким чином, ДФС на чолі із Солодченком, який знаходиться на посаді менше двох місяців, продовжує займатися вимаганням та тиском на бізнес.

Loading...