Коронавірусні пальці: Медики повідомили про новий симптом COVID-19

Фото з відкритих джерел

Найчастіше такий симптом помічали у дітей та підлітків, але також випадки зафіксували й у дорослих

Іспанські лікарі виявили ще один можливий симптом коронавірусної хвороби COVID-19 - висипи на стопах. Про це повідомляє Українська правда

Як зазначається, висип на стопах нагадує схожий на озноблення стан – безмікробне запалення шкіри, викликане охолодженням. Зокрема, найчастіше висип помічали у дітей та підлітків, але також випадки зафіксували й у дорослих. 

Однак, такий симптом помітили не лише іспанські медики. 

"Будь ласка, будьте уважні до шкірних проявів COVID-19. Фіолетово-червоні пухирці (папули) на пальцях та пальцях ніг, які нагадують ознаки обмороження. Інших симптомів може не бути. Спостерігається у молодих пацієнтів", – зазначила дитячий ревматолог Дон Вахезі із США. 

Крім цього, таке явище помітила професорка дерматології Гарвардської медичної школи Дженіфер Хуанг.

"Зазвичай таке буває, коли хтось гуляє на вулиці без рукавичок та шкарпеток, а потім має такі болісні пухирці. Але цікаво, що ми бачимо більше таких випадків протягом останніх двох тижнів. Тут в Бостоні зараз все ще холодно, але вже квітень, а ми бачимо все більше випадків", - зазначила Хуанг. 

Те саме підтвердила й італійський дерматолог Андреа Локателлі.

"Ми поки не знаємо, скільки таких випадків, але вони фіксуються в різних частинах країни", – додала Локателлі. 

Однак вперше цей симптом виявили в Італії у дитини, яка потім отримала позитивний тест на COVID-19.

Також шкірні прояви були зафіксовані італійським дерматологом Себастьяном Рікалькаті ще 26 березня. Зокрема, тоді лікар проаналізував стан 88 пацієнтів, з яких 14 мали висип, який нагадував еритему, 3 мали висип, схожий на кропив'янку, 1 пацієнт мав висип, схожий на вітряну віспу.

Зазвичай, у пацієнтів висип проходив самостійно і не був пов'язаний з важкістю протікання захворювання. Водночас лікарі зазначили, що висип характерний для вірусних інфекцій. Однак, чи варто вищезгадані пухирці вважати симптомом COVID-19 – поки достеменно невідомо.

Нагадаємо, нещодавно Сінгапурські вчені заявили, що 70 відсотків людей, інфікованих коронавірусом, можуть не мати симптомів хвороби.

Loading...