МОЗ закликає не скуповувати маски у зв'язку із підтвердженням першого випадку коронавірусу в Україні

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко

Урядовий портал

Потрібно дуже часто мити руки або використовувати антисептичні засоби, наголосив лікар

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко закликає українців, які не мають гострого респіраторного вірусного захворювання, не купувати медичні маски, бо це може призвести до дефіциту на рівні країни. Про це він сказав під час брифінгу в Кабінеті міністрів, передає "Українська правда".

"Не потрібно використовувати засоби індивідуального захисту, а саме хірургічні маски тоді, коли вони не потрібні. Оскільки це створює фальшиву оману свого захисту і не запобігає або не дозволяє використовувати інші ефективні профілактичні методи профілактики гострих респіраторних вірусних захворювань, до яких відноситься і коронавірус. В першу чергу ми повинні знати, що треба мити руки, досить часто мити руки, якщо немає можливості мити руки - ми повинні обробляти їх антисептичними засобами", - розповів санітарний лікар.

Крім того, Ляшко зазначив оптимальну дистанцію при контакті з хворими людьми. 

"Ми повинні дотримуватися ізоляції або не контактувати з хворими з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції, а якщо відбувається контакт, то ми повинні знаходитися на 1,5 – 2 метри від цієї людини", - підкреслив він.

За його словами, хвора людина із симптомами – це саме та людина, яка потребує одягання хірургічної маски, щоб зменшити відстань, на яку поширюється збудник інфекційної хвороби.

"Не використовуйте засоби індивідуального захисту, оскільки їхня закупівля у великих кількостях, які будуть лежати по квартирах, призведе до того, що ми не матимемо на глобальному рівні хірургічних масок, коли в лікарнях буде запроваджуватися масочний режим, у нас не буде, де їх придбати. Маска повинна одягатися тільки на людину з симптомами гострої респіраторної хвороби, коли вона буде приходити в лікарню, щоб унеможливити поширення захворювання серед здорових людей", - наголосив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, в Україні офіційно зареєстрували перший випадок захворювання коронавірусною інфекцією. Його виявили внаслідок тестування у Чернівцях: захворів чоловік, який 26 лютого повернувся з Італії. У нього нині спостерігаються лихоманка та сухий кашель.

Loading...