Коронавірус нічого спільного з грипом не має: Інфекціоніст назвала три стадії розвитку COVID-19

Ольга Голубовська dsnews.ua

Близько 80% хворих одужують ще на першій стадії

У перебігу коронавірусної хвороби можна виділити три фази розвитку, однак близько 80% хворих одужують ще на першій стадії захворювання. Про це розповіла лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська під час брифінгу, повідомляє "РБК-Україна". 

"Нічого спільного з грипом ця хвороба не має. Ні щодо навантаження на систему охорони здоров'я, ні щодо наслідків для хворого. Коронавірусна інфекція - це тривале захворювання", - сказала лікар.

За словами Голубовської, можна говорити про три етапи розвитку COVID-19:

1 етап - це перший тиждень захворювання, коли хворі себе почувають, в основному, практично здоровими. У 80% людей захворювання і закінчується на цій стадії, але пацієнти повинні звертатись до лікаря, пити вітаміни. Водночас інфекціоніст застерігла не приймати антибактеріальні і гормональні препарати.

Новини за темою: Якщо рівень захворюваності на COVID-19 продовжить зростати, в Україні може не вистачити медиків, - Степанов

2 етап - в цій фазі перебувають від 10 до 30% хворих, коли йдеться про ураження органів і системи організму. Все лікування спрямоване на стримування "шторму" імунної системи. Триває ця фаза до трьох тижнів, у ній застосовують всі методи лікування.

3 етап - "постковідний синдром". Пацієнтам потрібно перебувати під наглядом. Людина може до місяця перебуває на лікарняному після одужання.

Новини за темою: В українських лікарнях перебувають вже 23 тисячі пацієнтів із COVID-19 або з підозрою на нього, - Степанов

Нагадаємо, станом на ранок 22 жовтня в Україні зафіксовано 322 879 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, за минулу добу виявили рекордну кількість хворих - 7 053 особи. Loading...