live

Коронавірус найдовше живе на медичних масках, - дослідження

SARS-CoV-2 Фото з відкритих джерел

Коронавірус більш стійкий на гладких поверхнях

Коронавірус SARS-CoV-2 може існувати на поверхнях медичних масок до семи днів, що є найдовшим терміном "живучості" цього вірусу з раніше досліджених поверхонь. Про це йдеться у роботі вчених зі Школи громадської охорони здоров'я при Університеті Гонконгу, повідомляє The Lancet Microbe.

Як зазначається, для перевірки терміну "життя" SARS-CoV-2 п'ять мікролітрів вірусної культури за допомогою піпетки наносили на різні поверхні при відносній вологості повітря близько 65 відсотків. Згодом науковці встановили, що коронавірус більш стійкий на гладких поверхнях.

Зокрема, результати дослідження були такими:

  • на cанітарно-гігієнічному папері і серветках вірус зникав за три години;
  • на обробленій деревині та тканині SARS-CoV-2 не було вже на другий день;
  • з банкнот і скла він зникав на четверту добу;
  • на зовнішньому шарі медичних масок коронавірус міг жити до семи днів (на сьомий день його концентрація становила приблизно 1 відсоток); 
  • на внутрішньому шарі маски вірус залишався активним протягом чотирьох діб.

"Дуже важливо, якщо ви носите хірургічну маску, не торкатися її зовнішньої сторони. Якщо ви забрудненими руками доторкнетеся до очей, можете заразитися", - йдеться у роботі вчених.

Також науковці встановили, що SARS-CoV-2 дуже стабільний при температурі +4 градуси за Цельсієм, однак чутливий до тепла.

Зокрема, коли температура була на позначці чотири градуси, концентрація вірусу знижувалася на 14-й день. Також при поступовому збільшенні тепла час деактивації вірусу скорочувався: при 22 градусах він був активний більше семи днів і зникав до другого тижня, а при 70 градусах – вже за п'ять хвилин.

Нагадаємо, нещодавно учені з Гонконзького університету й американського Національного інституту алергії та інфекційних захворювань з'ясували, скільки часу коронавірусна інфекція може жити на різних поверхнях

 

Loading...