Коронавірус блокує відчуття болю, - дослідження

Фото з відкритих джерел

Нове дослідження може підштовхнути вчених до розробки нових ліків проти вірусу

Коронавірус порушує зв'язок між певним клітинним білком і кров'ю, внаслідок чого притупляється відчуття болю у інфікованих COVID-19, повідомляє Sciencealert.

Раджеш Кханна, професор фармакології Університету Арізони, поділився, що почав вивчати роль білка нейропіліну-1 за пів року до пандемії.

"Нас надихнули два попередні звіти, що з'явилися на сервері препринтів BioRxiv, які показали, що сумно відомі шиповані білки на поверхні вірусу SARS-CoV-2 зв'язуються з білком під назвою нейропілін-1", - розповідає вчений.

За його словами, вірус може використовувати цей білок для проникнення в нервові клітини, а також через білок ACE2 .

Нейропілін - 1 дозволяє спайку проникати в клітину. У нормальних умовах білок контролює ріст кровоносних судин, ріст і виживання нейронів. Однак якщо нейропілін-1 зв'язується з природним білком, званим фактором росту ендотелію судин а (VEGF-A), це викликає больові сигнали. Цей сигнал передається через спинний мозок у вищі мозкові центри, викликаючи больові відчуття.

Новини за темою: В Україні набуло чинності нове карантинне зонування: Тернопіль у червоній зоні

Попередні дослідження показали зв'язок між VEGF-A і болем. Наприклад, для людей з остеоартритом дослідження показали, що підвищена активність гена VEGF в рідинах, що змащують суглоби, такі як коліно, пов'язана з більш високими показниками болю.

"У дослідженнях in vitro, проведених в моїй лабораторії з використанням нервових клітин, ми показали, що, коли спайк зв'язується з нейропіліном-1, він знижує передачу сигналів про біль, що припускає, що у живої тварини він також матиме ефект притуплення болю", - зазначив вчений.

Він підкреслив, що коли спайковий білок зв'язується з білком нейропілін-1, він блокує зв'язування білка VEGF-A - це зв'язування пригнічує збудливість больових нейронів, що знижує чутливість до болю.

Раджеш Кханна зазначає, що його дослідження можуть дати новий поштовх для розробки ліків для лікування Covid-19.

Новини за темою: Хто постраждав найбільше і що робити далі: В ООН відзвітували про коронавірус в Україні

Нагадаємо, за останню добу в Україні зафіксовано 2671 новий випадок коронавірусу, 571 пацієнт одужав, а 37 осіб померло.

Loading...