Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Копію завіси Львівської опери виставили на аукціоні Sotheby's

Картина "Парнас" Генріха Семирадського датована 1900 роком і оцінюється у близько 600 тис. фунтів стерлінгів

Завіса Львівської опери Львівська національна опера

Аукціон Sotheby's виставив на продаж копію театральної завіси "Парнас" польського художника Генріха Семирадського, яка вже понад століття прикрашає Львівську оперу. Про це повідомила пресслужба Львівської опери у Facebook.

"За даними офіційного сайту аукціону Sotheby's, на продаж виставлено унікальний мистецький артефакт - зменшену в масштабі копію театральної завіси "Парнас". Оцінена вартість сягає близько 600 тис. фунтів стерлінгів. Оригінал куртини вже понад 100 років зберігається у Львівській національній опері. Її розміри становлять 6х9 м. Її ж зменшена копія (91х147 см), яку виставили на аукціон вперше, була створена художником вже після написання повнорозмірної куртини", - йдеться у повідомлені.

Зменшена версія картини "Парнас" Аукціон Sotheby's

Як зазначається, композиція є майже точною репродукцією першої версії та є унікальним прикладом використання художником фототехніки під час виконання своїх робіт. Виконана олією на полотні.

Пресслужба аукціону Sotheby's інформує, що картина "Парнас" Генріха Семирадського датована 1900 роком і належить до приватної колекції. Вона зберігалася в європейській сім’ї понад століття та ніколи не була представлена на широкий загал.

Зменшена версія картини "Парнас" Аукціон Sotheby's

Зменшена версія є останньою великою роботою художника та одна з найбільш знаменитих. Генріх Семирадський почав працювати над завісою Львівської опери у 1899 р., попередньо продемонструвавши свій талант до масштабних композицій завісою для Краківського оперного театру.

Новини за темою: Український Sotheby’s: На Prozorro вперше виставили полотна українських художників

Нагадаємо, раніше у Женеві аукціонний дім Sothebyʼs продав на торгах рідкісний рожевий діамант вагою 14,83 карата (1 карат становить 200 міліграмів) "Привид троянди" за 26 мільйонів доларів.

Loading...