Командувач ООС обговорив із ОБСЄ загострення на Донбасі

Сторони відвідали населений пункт Шуми

Володимир Кравченко

RadioSvoboda.org (RFE/RL)

У Краматорську Донецької області відбулася робоча зустріч командувача Об'єднаних сил Володимира Кравченка із заступником голови місії ОБСЄ Марком Етерінгтоном. Про це повідомив штаб ООС у Фейсбук.

Зазначається, що сторони обговорили стан дотримання режиму припинення вогню. За словами Кравченка, українська сторона виконує досягнуті домовленості в повному обсязі. При цьому представники НЗФ ведуть посилену розвідку позицій Об’єднаних сил із застосуванням безпілотників, проводять фортифікаційне обладнання своїх позицій та здійснюють провокації, щоб викликати вогонь у відповідь.

Новини за темою: Україна ініціювала термінову зустріч ТКГ після скасування інспекції в Шумах

Як повідомляють у штабі, подібні дії мають системний характер із метою звинувачення військово-політичного керівництва України в неможливості керувати процесом встановлення миру й виконувати домовленості Тристоронньої контактної групи.

Крім того, після завершення зустрічі представники ООС та ОБСЄ відвідали позиції українських захисників, які виконують бойові завдання у районі населеного пункту Шуми Донецької області.

Нагадаємо, Тристороння контактна група щодо Донбасу прийняла рішення проінспектувати українські позиції поблизу Шумів Донецької області. Проте, сьогодні, 10 вересня, глава української делегації у ТКГ Леонід Кравчук заявив, що інспекцію українських позицій поблизу Шумів на Донбасі перенесено, адже представники НЗФ висунули нові вимоги, про які не йшлося на переговорах напередодні.

Новини за темою: НЗФ звинуватили Україну в зриві інспекції позицій поблизу Шумів

Згодом незаконні збройні формування відкрили вогонь зі стрілецької зброї по українських позиціях поблизу населеного пункту Шуми на Донбасі. Він був спрямованим на ділянку, де мала пройти зустріч представників СЦКК та ОБСЄ.

Loading...