Коли буде 20 тис. хворих на COVID-19, в Україні запровадять протокол "медичного сортування", – міністр Степанов

Голова МОЗ Максим Степанов

МОЗ

До лікарень госпіталізуватимуть лише важких хворих

Коли в Україні щодня буде фіксуватися 20 тисяч хворих на коронавірус, Міністерство охорони здоров’я запровадить медичні протоколи, при яких будуть обирати, яких саме пацієнтів госпіталізувати в медичні установи.

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі українці" на телеканалі ZIK  заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.   

"Коли ми говоримо про 20 тисяч хворих, коли у нас буде стовідсоткова заповненість наших лікарень, в такому випадку ми будемо змушені запроваджувати протоколи, при яких ми будемо обирати, кому надавати медичну допомогу. Тобто, якщо зараз ми госпіталізуємо людей із середнім перебігом хвороби і важких, то при стовідсотковій заповненості лікарень ми будемо змушені госпіталізувати виключно важких хворих, тих, кому потрібно буде рятувати життя", – зазначив міністр охорони здоров’я.

Зі слів Максима Степанова, цей сценарій поки що є найгіршим і наслідки від нього будуть достатньо не радісні.

Окрім цього міністр зазначив, що однією з найбільших проблем у боротьбі з коронавірусом в Україні є нестача медперсоналу.

"Я про це говорю, мабуть, останні 3 місяці – і під час виборчого процесу, і до виборчого процесу я говорив, що це буде велика проблема", – додав Максим Степанов.

Новини за темою: Ізраїль замовив 1,5 млн доз російської вакцини від коронавірусу

Нагадаємо, станом на 5 листопада в Україні підтвердили 430 467 випадків коронавірусної хвороби, за минулу добу COVID-19 виявили у 9850 людей. За минулу добу захворіли 369 дітей та 514 медпрацівників, до медзакладів госпіталізували 1269 осіб, також 193 людини померли.

Додамо, нещодавно міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні можуть запровадити "карантин вихідного дня" через збільшення захворюваності на коронавірус COVID-19. Він наголосив, що МОЗ буде просити Кабінет міністрів посилити карантинні обмеження в країні.

Loading...