Кількість ліжок для хворих на COVID-19 можна максимум збільшити на 52 тисячі, - Степанов

Глава МОЗ Максим Степанов Фото з відкритих джерел

Це пов'язано із кількістю медиків, які можуть лікувати людей

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов сказав, що медична система країни може ввести для лікування хворих на коронавірус максимум 52 тисячі ліжок.  Про це повідомляють в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо ми говоримо про Київ, на сьогодні 67% ліжок зайнято з 2780. Зараз по Україні введено в дію 35 150 ліжок. Загальна кількість ліжок, яку ми можемо ввести під лікування коронавірусу — 52 тисячі", - розповів Степанов.

Він також зауважив, що можна скільки завгодно додавати ліжок, однак може не вистачати лікарів. Наразі лікарів вистачає, але вже лікування надають не тільки інфекціоністи, а й лікарі інших спеціальностей.

Новини за темою: До 20 тис. смертей від COVID-19 до кінця року: Експерти погіршили прогноз для України

"Є напружена ситуація щодо заповненості ліжок у регіонах. Потрібно розбиратися в кожному конкретному випадку. В Одеській області, наприклад, загальна кількість відведених ліжок близько 1,5 тисячі, і сьогодні вранці там 64% було заповнено. Треба дивитися по конкретних лікарнях. Ми розбираємося з кожним конкретним випадком, тим більше, коли звертаються журналісти, але дуже часто деякі факти перекручують", — прокоментував Степанов.

Новини за темою: Степанов повідомив приблизну вартість вакцини проти коронавірусу

Окрім цього, очільник МОЗ розповів, що робити людям з симптомами коронавірусу, якщо вони не можуть додзвонитися сімейному лікарю.

"Система надає допомогу, якщо є показання, людину госпіталізують. Ми максимально активізували місцеву владу, щоб у них кваліфіковано працювала гаряча лінія. Іноді дійсно неможливо додзвонитися сімейному лікарю. Обов'язково дзвонити на гарячу лінію або на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я", — пояснив міністр.

Новини за темою: Ляшко розповів, як і скільки вакцини від COVID-19 отримає Україна

Нагадаємо, станом на ранок 15 жовтня в Україні лабораторно підтверджено 281 239 випадків коронавірусної інфекції, за минулу добу - 5062 нові випадки.

 Loading...