Кількість хворих на коронавірус зростає: У Кабміні розповіли, чи буде в Україні введено режим НС

Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов Фото з відкритих джерел

Кабінет Міністрів України регулює режим карантину відповідно до закону про надзвичайні ситуації

Зараз ніхто не говорить про введення надзвичайного стану, наразі в Україні діє режим надзвичайної ситуації.  

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.  

Народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Олександр Качний поцікавився у посадовця, чи, на його думку, Кабінет Міністрів, вводячи "карантин вихідного дня", порушує Конституцію України, якою гарантується право на роботу та пересування. Зі слів Качного, такі обмеження можуть  застосовуватися виключно в режимі надзвичайного стану, який затверджує ВРУ за поданням президента.

Своєю чергою Немчінов зауважив, що введення "карантину вихідного дня" не є порушенням Основного закону.  

"Я так не вважаю. Це якщо коротко. Якщо більш розлого, то ніхто не говорить про введення надзвичайного стану. Йдеться про виконання закону України, який визначає режим карантинних обмежень, пов’язаних зі стриманням  санітарно-епідеміологічної небезпеки", – сказав міністр Кабміну.

Немчінов наголосив, що наразі в Україні діє режим  надзвичайної ситуації, і відповідно до цього закону Кабінет Міністрів України регулює режим карантину.

Новини за темою"Карантин вихідного дня" - це один з кроків до повного локдауну, - Рубан

Нагадаємо, 11 листопада, Кабінет міністрів України прийняв рішення про запровадження "карантину вихідного дня". Дія жорсткого карантину розпочнеться із суботи, 14 листопада.

Рішенням уряду забороняється робота торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також робота театрів і проведення масових заходів. Не дозволено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери.

Тим часом українські ресторатори та підприємці зі всієї країни вийшли на акцію протесту проти карантинних обмежень.

17 листопада Верховна Рада не змогла ухвалити постанову про скасування "карантину вихідного дня".

Loading...