Керівники медзакладів повідомляють лише про половину випадків COVID-19 серед медиків, - Ляшко

Про кожен випадок захворювання потрібно повідомляти Державну службу з питань праці

Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що часто  керівники закладів охорони здоров'я не повідомляють про випадки захворювання на COVID-19 серед медичних працівників Державну службу з питань праці, яка повинна провести розслідування кожного такого випадку. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook

"Про випадки захворювання медиків потрібно повідомляти Державну службу з питань праці, яка проводить розслідування кожного такого випадку. На жаль, керівники закладів охорони здоров'я нехтують цим. Із понад 3 тисяч випадків захворювання COVID-19 серед медичних працівників станом на зараз повідомлено тільки про захворювання кожного 2 медика!" - написав Ляшко.

Окрім цього, він зауважив, що наразі розслідування завершено тільки в десяти випадках, у семи з яких встановлено зв'язок між професійною діяльністю та хворобою.

За словами санітарного лікаря, в Україні існує проблеми з долученням епідеміологів до складу профільних комісій.

"Сьогодні свої пояснення нададуть керівники 5 лабораторних центрів, які не делегують епідеміологів до складу комісій. Всі керівники лабораторних центрів отримали доручення терміново направити епідеміологів до складу комісій", - зазначив Ляшко і додав, що буде ініціювати черговий розгляд цього питання на засіданні національної комісії ТЕБтНС.

Новини за темою: Зеленський підписав закон щодо посиленого тестування на наявність коронавірусу

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів під час засідання підтримав проєкт постанови про внесення COVID-19 до списку професійних захворювань.

Loading...