live

Кацман: Реформа Супрун позбавляє медицину державного фінансування

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Супрун своєю реформою відібрала в українців 49 статтю Конституції, яка передбачала право на безкоштовне медичне обслуговування

Другий етап медичної реформи – це практично повна відсутність фінансування медицини зі сторони держави.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Політичний експерт нагадав, що з 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи Супрун. Однак, на думку Кацмана, внаслідок реформи українська медицина не стане якіснішою, адже чимало лікарень закриють, а фінансування – зменшать.

"Ми обрали вже п’ятого чи шостого міністра охорони здоров’я. Але він як мантру повторює, що буде продовжувати реформу Супрун! Чому? Що вона нам принесла? Чи краще стало лікарям, пацієнтам? Нам обіцяла Супрун, що гроші підуть за пацієнтом, але де ці гроші – незрозуміло", – зауважив експерт.

Новини за темою: Від медреформи до податкових канікул: Топ-зміни з 1 квітня в Україні

Ба більше, додав Володимир Кацман, українці тричі платять за медицину. Також, за його словами, Супрун своєю реформою відібрала в українців 49 статтю Конституції, яка передбачала право на безкоштовне медичне обслуговування.

"От і замість цієї реформи ми отримали проблеми на кожну голову, яка є учасником цієї реформи", – наголосив Кацман.

Окрім цього експерт зауважив, що другий етап медичної реформи – це практично повна відсутність фінансування медицини зі сторони держави.

"Саме тому величезну кількість лікарень просто закриють, ліквідують. Так, Національна служба здоров’я має це фінансувати, але при дірці у бюджеті 67 мільярдів про яке фінансування може йти мова!", – акцентував Володимир Кацман.

Як відомо, з 1 квітня 2020 року в Україні має розпочатися другий етап медичної реформи, який передбачає введення безкоштовних медичних гарантій українцям від держави. У Кабміні стверджують, що пандемія коронавірусу та карантин з цього приводу ніяк не впливатимуть на продовження медичної реформи.

Орієнтовно з 1 квітня заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу, почнуть працювати за дещо зміненими правилами.

Також відповідно до програми медичних гарантій, з 1 квітня в Україні не буде медичних установ. Натомість заклади охорони здоров’я мають змінити статус, ставши комунальними некомерційними підприємствами. Для цього медзаклади повинні мати ліцензію на надання медичної допомоги, бути комп'ютеризованими та підключеними до медичної інформаційної системи.

Loading...