Кацман: Медведчук радив владі тестувати тих, хто прибуває до України. Дослухалися

Політичний експерт Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" і народний депутат Віктор Медведчук радив владі почати тестування людей, що прибувають в Україну, щоб припинити поширення коронавірусу прямо на кордоні. Та нарешті дослухалася. Про це в блозі заявив політичний експерт і заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Наводимо його текст дослівно:

"В аеропорту "Бориспіль" почали робити експрес-тести на коронавірус тим, хто прилетів з "небезпечних" країн, повідомляє Державна прикордонна служба України. Чудово. Нарешті влада почала дослухатися до розумних порад.

Вже кілька днів партія "Опозиційної платформи – За життя" закликає владу ухвалювати сміливі рішення, щоб припинити поширення вірусу в Україні, аж до запровадження режиму надзвичайного стану. На тлі того, як уряд повертає в Україну громадян, які застрягли за кордоном, голова політради партії Віктор Медведчук закликав відповідні держоргани почати тестування людей, які повертаються, для попередження вірусу прямо на кордоні.

"Тестування – це не просто вимірювання, щоб знати, скільки хворіє. Це єдиний шлях припинення пандемії: тестуємо всіх, у кого є симптоми ГРВІ, особливо тих, хто повернувся з країн з пандемією. Якщо тест позитивний – тестуємо ВСІХ, з ким ця людина контактувала; ізолюємо всіх позитивних. Тобто рвемо ланцюжки передачі вірусу", - заявив Медведчук.

Але ж це елементарно й обов'язково мало запроваджуватись у нас. Але на практиці що маємо? 80 тисяч людей повернулися до України і не проходили ніякі тести. Вони зараз серед нас. Як ви думаєте, скільки серед них могло бути переносниками вірусу?

Всесвітня організація охорони здоров'я недарма підкреслює: розширення тестування на Covid і потім ізоляція всіх заражених — два головні заходи боротьби з інфекцією.

Не хочете слухати Медведчука? Послухайте ВООЗ, авторитетних лікарів. Але замість цього нам запропонували загальний карантин. Паралізували бізнес, економіку. А головне – це навряд чи дасть більший ефект, ніж тестування в аеропортах.

Сьогодні, через кілька днів, влада взяла на озброєння пропозицію Медведчука про тестування тих, хто повернувся з "країн ризику". Ну слава богу – краще пізно, ніж ніколи".