"Карантин вихідного дня" – це суто політика, – Катерина Амосова

Катерина Амосова

Ефективно працює тотальний локдаун на чотири тижні, наголосила медик

"Карантин вихідного дня" не є ефективним рішенням, воно більше політичне – робити хоч щось. Частина тих політиків, які ухвалювали таке рішення, усвідомлюють, що ефективно працює тотальний локдаун на чотири тижні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявила лікар-кардіолог, доктор медичних наук Катерина Амосова.

Медик прокоментувала запровадження в Україні "карантину вихідного дня", зауваживши, що, на її думку, це питання – то суто політика.

Новини за темою: Без карантину Україна отримає 30 тис. випадків коронавірусу на добу, - Степанов

"Я думаю, що частина тих політиків, які ухвалювали це рішення, усвідомлюють, що ефективно працює тотальний локдаун на чотири тижні. Ми бачимо приклади ефекту другого локдауну зараз у Чехії і в Бельгії, у яких крива зі щоденною кількістю нових випадків вже перетнула пік і вже активно знижується. Тому це не є ефективним рішенням, це більше політичне – робити хоч щось. Притому, що не дотримуються українці навіть цього, і вони і не будуть дотримуватися. Я скажу, чому: тому що українці чітко бачать, що самі можновладці не виконують законів, які ухвалені", – зазначила Катерина Амосова.

Новини за темою: Шмигаль розповів про перші результати "карантину вихідного дня"

Доктор медичних наук також наголосила, що в умовах пандемії в Україні потрібно збільшувати кількість карет швидкої медичної допомоги та кількість сімейних лікарів щонайменше утричі.

"Один сімейний лікар – це 1200 осіб, а не 2 тисячі чи 2 тисячі плюс, як у нас, коли йде пандемія COVID-19", – зазначила Катерина Амосова.

Нагадаємо, 14 листопада в Україні почав діяти "карантин вихідного дня". Він передбачає введення жорстких обмежень з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, які будуть повторюватися щотижня вихідними.

Зокрема, у цей час забороняється робота торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також робота театрів і проведення масових заходів. Крім цього, не дозволено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери.

Однак нові обмеження викликали обурення у населення. У зв'язку з цим у кількох містах підприємці та ресторатори вийшли на протест з вимогою скасувати нововведення. 

Додамо, станом на ранок 17 листопада 2020 р. в Україні підтверджено 557 657 випадків коронавірусу COVID-19, за минулу добу захворіли 11 968 осіб.

Loading...