Карантин в Україні: Почали діяти нові обмеження Кабміну

Фото з відкритих джерел

На вулицю не можна виходити без документів, а в громадських місцях запроваджено "масковий режим"

З 6 квітня в Україні почали діяти посилені обмеження щодо карантину через пандемію коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє ZIK з посиланням на постанову Кабінету міністрів.

Зазначимо, ряд додаткових обмежувальних заходів буде діяти з 6 квітня і до закінчення карантину в країні.

Відтепер на вулицю не можна виходити без документів, а в громадських місцях запроваджено "масковий режим". Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток - супроводження дітей незалежно від їх кількості.

Зокрема, у постанові Кабміну №211 від 2 квітня позначений список обмежувальних заходів на час карантинного режиму. Основні заборони:

  • знаходження в громадських місцях без засобів індивідуального захисту (маска, респіратор, в т.ч. виготовлені самостійно);
  • переміщення по вулиці групою більше 2-х осіб, за винятком супроводу дітей або службової необхідності;
  • особам до 14 років заборонено перебувати в громадських місцях без супроводу батьків, опікунів або повнолітніх родичів;
  • перебування на вулиці без документів, що засвідчують особу;
  • відвідування спортивних і дитячих майданчиків;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових, прибережних
  • зон, за винятком необхідності вигулу домашніх тварин однією людиною;
  • відвідування установ паліативної допомоги, органів соцзахисту населення;
  • відвідування навчальних закладів;
  • проведення будь-яких масових заходів (культурних, спортивних, релігійних, громадських), за винятком заходів для забезпечення роботи органів влади.

Уряд визначив коло громадян, які мають дотримуватися умов ізоляції під час карантину, в зв'язку з підвищеною небезпекою поширення коронавіруса.

На самоізоляції необхідно перебувати контактним особам людини, з підтвердженим діагнозом COVID-19; особам з підозрою на коронавірус, або інфікованим з легкою формою захворювання, які не потребують госпіталізації.

Крім того, уряд наказав дотримуватися режиму самоізоляції всім пенсіонерам старшим за 60 років, крім осіб, які беруть участь у запобіганні епідемії або забезпечують роботу об'єктів критичної інфраструктури.

Громадяни, які потребують самоізоляції, повинні надати контактні дані, інформацію про місце перебування і повідомити про можливість надання догляду за ними на період ізоляції.

Всі ці відомості вносяться до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. Дані можна також надати самостійно через спеціальний мобільний додаток.

Згідно з постановою, одиноким громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, які перебувають на самоізоляції, має бути наданий необхідний супровід від органів соцзахисту.

Всі громадяни, які повертаються з-за кордону (в т.ч. прибувають з ОРДЛО та Криму) зобов'язані пройти обсервацію протягом 2-х тижнів в місці, визначеному органами влади.

Крім того, обсервації підлягають особи, які двічі порушили умови самоізоляції.

Вимога про необхідність обсервації не поширюється на дипломатів, представників міжнародних організацій, водіїв вантажних авто, членів авіаційних і морських екіпажів, в разі відсутності у них підозри на інфікування COVID-19.

Перевезення в громадському транспорті під час карантину будуть здійснюватися для працівників медичних установ, закладів торгівлі, аптек, співробітників підприємств критичної інфраструктури, важливих держустанов.

Число пасажирів в салоні транспорту не повинне перевищувати кількість місць для сидіння, при цьому всі мають бути в масках.

В Україні продовжує діяти обмеження на роботу розважальних і торговельних центрів, фітнес-клубів, салонів краси, масажу, перукарень, культурних закладів, кінотеатрів. Ресторани, бари, кафе та інші заклади громадського харчування можуть працювати без прийому відвідувачів. Допускається організація адресної доставки продукції при наявності у всіх співробітників засобів індивідуального захисту і дотримання протиепідемічних заходів.

Наразі в країні зафіксовано 1308 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Усього в Україні зафіксовано 37 летальних випадків від COVID-19 . Загалом 28 осіб уже одужало.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів затвердив список додаткових обмежень на час карантину в Україні.

 
Loading...