Карантин при поверненні з країн "червоної зони": Як це працює

Українська правда

Карантин можна не проходити, якщо відразу буде зроблений тест на коронавірус

В Україні дозволили не проходити карантин при поверненні з країн "червоної зони" за умови проведення аналізу на коронавірус. Про це повідомляє пресслужба "Украероруху" з посиланням на постанову Кабміну №522.

"В Україні дозволили не проходити карантин при поверненні з країн із "червоного списку". Двотижневу обсервацію чи самоізоляцію після прибуття в Україну з країн із "червоного списку" МОЗ відтепер можуть припинити ті, хто пройде в Україні аналіз на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) і отримає негативний результат. Це правило діє як для іноземців, так і для громадян України", - йдеться у повідомленні.

Така ж довідка, отримана у закордонних медичних закладах, не звільняє від обсервації та самоізоляції при поверненні в Україну.

Крім того, в "Украерорусі" нагадали, що на 14-денну обсервацію або домашню самоізоляцію під контролем мобільного додатку "Дій вдома" направляються іноземці та громадяни України, які прибули з країни зі значним поширенням COVID-19. Також на карантин направляються громадяни таких країн, якщо вони не доведуть, що останні 14 днів перебували на території країн із "зеленого списку".

Як зазначається, звільняються від проходження карантину навіть ті особи, які прибули з країн "червоного списку", але прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб.

Водночас в "Украерорусі" наголосили, що не зможуть перетнути державний кордон іноземці та особи без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та біженців) без наявного страхового поліса, який покриває витрати на лікування від COVID-19 і обсервацію та діє весь строк перебування в Україні. Наявність полісу є обов'язковою умовою для прибуття громадян як із "червоної", так і з "зеленої" зони. Поліс має бути виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, що має представництво чи договірні відносини зі страховою компанією-партнером на території України.

Новини за темою: Віза посткарантинного світу: Скільки треба заплатити за ПЛР-тест на коронавірус?

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я оприлюднило оновлений список країн "червоної зони", куди увійшли понад 50 держав з найбільшим поширенням хвороби COVID-19. Тобто ті, де кількість активних випадків зараження перевищує 40 осіб на 100 тисяч населення.

Loading...