Карантин – велика помилка уряду, яка спровокує паніку та дефіцит, – Охріменко

Олександр Охріменко Фото - скріншот

"Люди почнуть скуповувати макарони, цукор тощо"

Карантинні заходи – це дуже велика помилка уряду, оскільки на поширення коронавірусу це не вплине, проте може спровокувати паніку та навіть дефіцит товарів.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Ведучі поцікавилися у гостя ток-шоу, як він розцінює запровадження загальнонаціонального карантину в Україні. Олександр Охріменко зауважив, що такий крок – це помилка.

"Це помилка уряду. Я не знаю, хто їм порадив, але порадив ворог, однозначно. Це, дійсно, дуже велика помилка. Що стосується того, що треба вжити дії – не заперечую і думаю, що 100 мільйонів – це дуже мало. Було б дійсно доречно виділити більше коштів. Але не треба було публічно про це заявляти. Прийняли тихенько рішення, виділили кошти… Не заперечую, дійсно, було б доречно виділити кошти на відновлення нормальної роботи медичних закладів, медичних фахівців", – заявив Олександр Охріменко.

Новини за темою: В Угорщині оголосили надзвичайний стан через коронавірус

Експерт спрогнозував, що відбудеться після того, як уряд оголосив про загальнонаціональний карантин через загрозу поширення коронавірусу.

"Цей карантин – він же на коронавірус ніяк не впливає взагалі, тому що ви самі розумієте, скільки людей приїжджають, від’їжджають, це так – всі посміялися і розуміють, що це не працює… Але що відбудеться: ви ж знаєте, люди завжди у нас люблять придумувати такі плітки. От завтра буде проблема. Люди почнуть скуповувати макарони, цукор і так далі. А після цього почнуть кричати – хто це зробив? Ви ж зробили своєю дурною постановою. Не треба було цього робити. Просто зараз уряд провокує паніку, якої зовсім не потрібно. Мало того, ви ж розумієте, ціни виростуть на ці товари. І вони будуть приймати рішення, як зменшити ціни на ці товари. Мало того, я не здивуюся, що у деяких регіонах буде дефіцит і будуть приймати рішення закупити за кордоном товари", – заявив Олександр Охріменко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів у зв'язку зі спалахом коронавірусу у світі запроваджує карантин, що триватиме 3 тижні.

Додамо, станом на ранок 11 березня в Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Загалом за весь період Центр громадського здоров’я України отримав 43 підозри щодо захворювання на COVID-19. Наразі один зразок ще перебуває на стадії дослідження, 41 зразок отримав негативний результат, тобто коронавірусу не виявлено.

При цьому нині у світі зареєстровано 119 132 випадки захворювання COVID-19, з них 65 776 (55,2%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 38 176 випадків у 108 країнах/територіях/регіонах.

Раніше про запровадження превентивних заходів безпеки через загрозу коронавірусу заявив мер міста Києва Віталій Кличко.