Кабмін затвердив порядок місцевих виборів-2020: Які очікують нововведення

Основні зміни стосуються забезпечення протиепідемічних заходів

Фото з відкритих джерел

Кабінет міністрів України затвердив порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. Про це повідомляє "Урядовий портал".

Зазначається, що Кабмін установив додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину. Зокрема, на виборах 25 жовтня очікуються наступні нововведення:

  • проведення опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та температурний скринінг;
  • наявність антисептиків на вході до приміщення виборчої комісії та приміщення, а також місць для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.
  • наявність розмітки, що вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра;
  • використання стільців, столів та меблів із матеріалів, які можна продезінфікувати та заборона на використання тканини на столах;
  • розміщення членів виборчої комісії на відстані не менше 1 метра один від одного або застосовування фізичних бар’єрів, наприклад, прозорих екранів;
  • забезпечення дезінфекції дверних ручок, поручнів, сидінь не рідше одного разу на 2 години та вологого прибирання приміщення не рідше одного разу на 4 години.

Крім того, виборці повинні дотримуватись протиепідемічних заходів, обробляти руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення,  перебувати в респіраторі або захисній масці. Водночас члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи. Також в уряді не рекомендують брати дітей до виборчих дільниць, натомість радять користуватися особистою ручкою.

Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього вони мають не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови. У день голосування їм необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України.

Новини за темою: Все, що треба знати про місцеві вибори в Україні за новим законодавством

Нагадаємо, нещодавно у ЦВК заявили, що українське законодавство не забороняє проводити місцеві вибори у регіонах, які належать до червоної зони карантину. Проте у відомстві додали, що вибори можуть бути скасовані у разі введення воєнного чи надзвичайного стану.

Loading...