Кабмін визначив нову процедуру в'їзду іноземців в Україну під час пандемії

Уряд визначив нову процедуру в'їзду іноземців в Україну Фото з відкритих джерел

Оновлений документ дозволяє в'їзд окремим категоріям іноземців

Кабінет міністрів України визначив нову процедуру в'їзду іноземних громадян в Україну під час пандемії коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на проєкт рішення уряду. 

Як зазначається, найближчим часом Кабмін планує ухвалити зміни до постанови №641, яка забороняла в’їзд іноземців, крім категорій-винятків. Документ планують затвердити за процедурою, яка дозволяє ухвалювати урядові рішення у дні, коли не відбувається повноцінного засідання уряду.

Зокрема, документ на період карантину забороняє перетинати державний кордон іноземцям та особам без громадян, окрім певних категорій. До винятків належать: 

  • іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають на території України,
  • особи, яких визнано біженцями або які потребують додаткового захисту,
  • працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав,
  • працівники представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей,
  • військовослужбовці (підрозділів) збройних сил держав - членів НАТО та держав - учасниць програми НАТО "Партнерство заради миру", які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил). 

Новини за темою: Кабмін скасує заборону на в'їзд для іноземців, – ЗМІ

Крім цього, в'їзд забороняється особам без наявного поліса (свідоцтво, сертифікат) страхування, виданого страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов'язані з лікуванням COV1D-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.

Крім цього, постанова забороняє перетинати контрольні пункти в'їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них іноземцями та особами без громадянства без наявного поліса. 

Нагадаємо, нещодавно у Державній прикордонній службі заявили, що вночі 28 вересня в Україні припинила дію заборона на в'їзд іноземних громадян. 

Loading...