Кабмін постановив виплачувати допомогу постраждалим від насильницьких злочинів, - Малюська

Денис Малюська Мін'юст

За його словами, така система діє у багатьох країнах ЄС

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що уряд підтримав ініціативу виплачувати компенсації особам, які постраждали внаслідок насильницьких злочинів (зґвалтування, тяжкі тілесні ушкодження, вбивства близьких родичів). Про це він написав на своїй сторінці у Facebook

"Сьогодні Кабмін підтримав наш законопроєкт, яким запроваджується механізм відшкодування шкоди потерпілим внаслідок насильницьких злочинів. Кожна людина, яка постраждала внаслідок насильницького злочину, отримуватиме компенсацію від держави. Виплати здійснюватимуться тим, кому злочином заподіяно тяжкі тілесні ушкодження, близьким родичам померлих жертв злочину, потерпілим внаслідок статевих злочинів та потерпілим дітям, щодо яких було застосовано фізичне або психологічне насильство", - розповів міністр.

Новини за темою: Кабмін заборонив ввезення в Україну вагонів із Росії, - Криклій

Також він зауважив, що закон буде встановлювати розмір мінімально можливого платежу – 40% прожиткового мінімуму, однак фактичні розміри компенсаційних платежів визначатиме Кабмін, виходячи з наявних коштів у бюджеті.

За словами Малюськи, виплату компенсацій здійснюватимуть регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Після проведення виплат, держава стягуватиме компенсацію зі злочинця у порядку регресу. Окрім цього, кожен, хто вчинив злочин або кримінальний проступок, сплачуватиме спеціальний збір на відшкодування шкоди, завданої насильницькими кримінальними правопорушеннями.

Новини за темою: Кабмін пропонує посилити покарання за неправдиве мінування

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді ввести штраф для власників громадських місць за те, що відвідувачі не дотримуються маскового режиму.

 

Loading...