Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Кабмін хоче змінити умови перебування іноземців та апатридів в Україні

Фото з відкритих джерел

Уряд має намір посилити відповідальність українських компаній чи установ за запрошених осіб

В Україні хочуть змінити міграційне законодавство та посилити контроль над перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території держави. Відповідний законопроєкт зареєстрував Кабінет міністрів на сайті Верховної Ради. 

Зокрема, уряд пропонує збільшити рівень відповідальності сторони, яка приймає апатридів (людей без громадянства) чи іноземців. Згідно з документом,  компанії, установи, організації, філії, представництва та фізособи, які запросили вищеназваних осіб, повинні забезпечити вчасне подання ними заяв на оформлення документів на право перебування на Україні. Крім цього, сторона, що приймає, повинна повідомити про припинення підстав для такого перебування та виконати взяті на себе зобов’язання зі сплати витрат цих людей.

Також особи, стосовно яких прийнято рішення про припинення громадянства України або яким скасовано рішення про його оформлення, повинні виїхати за межі держави протягом одного місяця з дня прийняття рішення.

Новини за темою: З 2014 року в Україну іммігрували майже 52 тисячі російських громадян, - ДМСУ

Однак іноземцям чи апатридам, які тимчасово перебувають в Україні, можуть продовжити строк перебування на період існування обґрунтованих підстав. 

"За продовження строку перебування справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року", - йдеться у документі.

Водночас таким особам можуть відмовити у продовженні строку перебування у разі неможливості оплатити їхнє перебування в Україні чи у випадку надання ними неправдивої інформації. Крім цього, причиною для відмови може стати загроза нацбезпеці, громадському порядку чи здоров'ю громадян України. 

Нагадаємо, минулого тижня очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів про плани української влади стосовно закриття кордонів для іноземних громадян.

 

Loading...