Кабмін додав ще 12 медзакладів, які можуть проводити трансплантацію органів, - Степанов

Глава МОЗ Максим Степанов Фото з відкритих джерел

Медзакладам надана можливість фінансування всіх витрат на трансплантацію кісткового мозку

Кабінет міністрів України додав 12 медзакладів до переліку тих, які можуть проводити трансплантацію органів. Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив глава МОЗ Максим Степанов.

Також медзакладам надана можливість фінансування всіх витрат на проведення алогенної трансплантації кісткового мозку, включно з отриманням донорського матеріалу зі "Всесвітньої асоціації донорів кісткового мозку". 

Очільник МОЗ розповів, що 15 липня в Україні було успішно проведено операції з трансплантації органів. Зокрема, в Інституті серця керівником цього медзакладу Борисом Тодуровим здійснено пересадку серця, у  Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова — нирок та печінки.

Новини за темою: МОЗ підвищує медикам зарплати: Названі суми

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов на традиційній нараді під головуванням президента заявив, що в Україні понад п'ять тисяч громадян чекають на пересадку органів.

За словами Степанова, МОЗ уже розширює перелік лікарень, які можуть надавати послуги з трансплантації органів. Окрім цього, він вважає, що розвиток трансплантації може стати частиною медичної реформи.

Loading...