Інвестори "Аркади" прийшли під КМДА та хочуть розгорнути наметове містечко

Інвестори "Аркади" Укрінформ

Вони вимагають відновити будівництво житлових об'єктів банку

Інвестори банку "Аркада" проводять мітинг під будівлею Київської міської державної адміністрації з вимогою поновити будівництво незавершених житлових комплексів. Про це повідомляє "Укрінформ".

Зазначається, що учасники акції влаштували ходу по вулиці Інститутській та мають намір розгорнути біля будівлі КМДА наметове містечко - таке саме з кінця травня встановлено під будівлею банку "Аркада" на вулиці Інститутській.

Інвестори "Аркади" вимагають зокрема добудувати житлові об'єкти банку і наголошують, що наразі без житла залишаються 13 тисяч родин. За словами учасників акції, наразі призупинено будівництво 40 житлових комплексів.

Протестувальники наголошують, що вже неодноразово проводили подібні акції у Києві, але ситуація не змінилась, хоча, за їхніми словами, для вирішення цього питання вистачить двох тижнів.

Як повідомлялося раніше, наприкінці травня інвестори банку "Аркада" під будівлею банку розбили наметове містечко, в якому постійно проживає близько сотні людей.

Раніше у банку "Аркада" повідомляли, що найбільш вагомим чинником, який негативно вплинув на фінансування будівництва, є обмежувальні заходи, які були застосовані НБУ до банку як управителя фондів фінансування будівництва. Нацбанк за власним рішенням призначив банку "Аркада" статус спеціалізованого і на початку 2019 року ввів заборону на залучення нових депозитів та зобов’язав у короткі терміни повернути вкладникам залучені банком депозити.

За даними "Аркади", таке рішення регулятора призвело до значного скорочення фінансування будівництва.

Іншим рішенням НБУ заборонив банку здійснювати продаж інвесторам нерухомості у нових будинках.

В "Аркаді" заявили, що заборона НБУ щодо продажів нових будинків в житловому масиві "Патріотика на озерах", який має з ЖМ "Патріотика" спільні мережі електро- і теплопостачання і, відповідно, спільний фонд фінансування будівництва, припинила можливості банку надалі здійснювати фінансування будівництва вказаних житлових масивів. Аналогічна ситуація і з ЖК "Еврика".

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що взяв ситуацію з недобудованими об'єктами банку "Аркада" під особистий контроль.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням забезпечити координацію заходів щодо усунення перешкод в процесі відновлення будівництва об'єктів будівельної компанії "Укрбуд"

Loading...