Інститут серця МОЗ отримав від Фонду Оксани Марченко перше на пострадянському просторі високоточне обладнання для виявлення коронавірусу

Телеканал ZIK

Фонд Оксани Марченко передав Інституту серця МОЗ унікальний апарат для діагностики перед трансплантацією, який крім того здатний виявляти коронавірус.

Днями в Інститут серця потрапив пацієнт з підозрою на коронавірус. Аби пацієнту поставити точний діагноз, інколи потрібно декілька днів, адже тест не дає точний результат і його роблять повторно. А це забирає дорогоцінний час.

"У нас з’явився перший хворий з пневмонією, вчора привезли пацієнта на ЕКМО, поки що аналізами ми не підтвердили наявність коронавірусу, зараз аналізи взяли повторно. Та клінічна картина у нього така як при коронавірусі", – сказав директор Інституту серця МОЗ Борис Тодуров.

Інститут серця отримав спеціальне медичне обладнання  – автоматичну систему молекулярної діагностики. За його допомогою можна абсолютно точно виявити вірус в організмі людини. Апарат набагато швидше і більш точно може діагностувати, в тому числі і коронавірус.

"Я дуже радий, що вперше в Україні та в пострадянському просторі з’явилося таке унікальне обладнання. Для дослідження потрібно близько 2,5 години, але воно працює надійно, бо метод дослідження – полімерна ланцюгова реакція", – зазначив директор компанії-постачальника медичного обладнання Олексій Ковальський.

При дослідженнях лаборант ризикує заразитися на вірус. Це найстрашніше для медика. Тепер із новим обладнанням лікарям нічого боятись. Праця стає абсолютно безпечною.

Після спалаху коронавірусу обладнання можна буде застосувати у трансплантації. З його допомогою можна дізнатися як стан здоров’я пацієнта, так і придатність органів для пересадки.

Молекулярну тест-систему розробили в Італії. Її кількість обмежена. Такий прилад в Україні опинився вперше. Навіть, якщо в лікарні є гроші, таку медтехніку важко придбати. Доводиться стояти у черзі на покупку довгими місяцями. В умовах пандемії коронавірусу кожен день на вагу золота. Унікальне обладнання Центру серця подарував Фонд Оксани Марченко.  

"Воно було закуплене за особисті кошти Оксани Марченко і Віктора Медведчука. Користуючись нагодою, хочу сказати велике дякую за підтримку. Рання діагностика у таких ситуаціях дозволяє не лише виявити, а й правильно почати лікування, то для нашого Інституту це дуже важливе обладнання", – підкреслив директор Інституту серця МОЗ Борис Тодуров.

Раніше Оксана Марченко та Віктор Медведчук передали Закарпатській області партію медичних препаратів для боротьби з коронавірусом. Допомогу отримали всі районні лікарні області.

Також меценати придбали 5 апаратів для штучної вентиляції легенів, два з яких привезуть в регіон. Всього туди передали 20 тис. масок, 350 експрес-тестів на коронавірус, кілька захисних костюмів для лікарів, майже 40 тис. рукавичок і 500 л розчину для дезінфекції, а також апаратуру для реанімації. В умовах пандемії такі засоби для лікарів – справжній дефіцит.