Інститут мовного омбудсмена нічого доброго не дає, він зайвий, – академік Журавський

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

Українців штучно цькують між собою, каже Віталій Журавський

Інститут мовного омбудсмена в Україні нічого доброго не дає, він є зайвим, оскільки в Україні є Уповноважений з прав людини, і цього абсолютно достатньо.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Гість ток-шоу вважає, що робота інституту мовного омбудсмена в Україні не приносить позитивного ефекту.

"Але це зробили, витрачаються кошти на це, а ефекту від цього позитивного немає", – зазначив Віталій Журавський.

Гість студії нагадав про норму Конституції України, де ідеться про те, що не може бути привілеїв за мовною ознакою, а також про те, що Україна гарантує розвиток російської мови і мов національних меншин.

"А тепер беремо Закон про українську мову як державну. І що сказала Венеційська комісія, у результаті, коли оцінювала цей закон? Що принцип порушено між популяризацією української мови як державної і захистом мов національних меншин. Венеційська комісія просила – швидко прийміть закон про національні меншини. Не прийняли", – зазначив Віталій Журавський.

Новини за темою: Мовний омбудсмен виступив із вимогою зберегти для всіх комплексне ЗНО з української мови та літератури

Науковець нагадав, що, відповідно до мовного закону, українців, які працюють у сфері обслуговування і не розмовляють українською мовою, невдовзі штрафуватимуть.

"Ми просто штучно стравлюємо людей", – резюмував гість ток-шоу.

Нагадаємо, мовний омбудсмен Тарас Кремінь після виборів вимагає від деяких місцевих рад скасувати рішення про функціонування регіональних мов. За його словами, попри скасування закону про основи державної мовної політики, регіональні мови фактично діють в окремих громадах Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Херсонської та Чернівецької областей. Він також підкреслив, що окремі органи місцевого самоврядування досі ведуть діловодство регіональною мовою – це пряме порушення чинного закону.

Також повідомляли, що Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, кого з чиновників зобов'яжуть складати іспит з української мови з 2021 року.

Loading...