Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Hubble зняв космічну "Країну чудес"

"Країна чудес" у космосі

Обсерваторія Hubble Space Telescope

Відповідна галактика знаходиться у сузір'ї Риби

Телескоп Hubble сфотографував у сузір'ї Риби галактику SDSSJ225506.80 + 005839.9, яку, разом з кількома системами поруч, астрономи назвали "Країною чудес". Про це повідомляє пресслужба Hubble.

Як зазначається, на відміну від багатьох інших екстравагантних галактик і приголомшливих туманностей, знятих за допомогою Hubble, ця галактика не має короткої популярної назви, а відома лише під довгою назвою SDSS, що стосується її координат на небі. Ця галактика - видима в правій центральній частині зображення - та її безліч чудових сусідніх галактик лежать у сузір’ї Риб.

Як повідомляють астрономи, ця галактика пережила вибух зірки та утворювалася кілька мільярдів років через злиття кількох систем. У результаті процесу злиття у центрі галактики зібрався газ, що призвело до появи великої кількості нових зірок найяскравіші з яких видно в ядрі SDSSJ225506.80 + 005839.9.

За словами вчених, галактика розташована далеко за межами Чумацького шляху та без потужностей телескопу Hubble, її вкрай важко побачити, тому її вдалося відкрити тільки нещодавно.

Новини за темою: Hubble показав "космічний аметист" зірки, яка вмирає

Раніше повідомлялося, що телескоп Hubble зробив знімок космічної галактики UGC 12588, яка знаходиться в сузір'ї Андромеди. Вона схожа на булочку з корицею.

Loading...