live

Гончарук пояснив, чому жителів Нових Санжар не повідомили про приїзд евакуйованих з Китаю

Олексій Гончарук з відкритих джерел

За словами голови уряду, це могло спричинити провокації

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що жителів селища Нові Санжари Полтавської області не проінформували про приїзд громадян, яких евакуювали з Китаю через спалах коронавірусу, з міркувань безпеки. Про це голова уряду повідомив під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

За словами прем’єра, завчасне інформування про прибуття евакуйованих могло завдати громадянам шкоди та спричинити зайві провокації.

"З міркувань безпеки ми звичайно обмежили інформацію, тому що ми не хотіли б, щоб виникали зайві провокації, щоб цим міг хтось скористатися на шкоду нашим громадянам. Ми знаємо, що країна ще досі знаходиться в стані війни фактично, що в середині країни та, на жаль, ззовні є дуже багато сил, які хочуть зашкодити нашим громадянам і використати цю складну операцію для того, аби створити провокації. Тому, з міркувань безпеки, було прийнято таке рішення", - пояснив Олексій Гончарук.

Нагадаємо, у четвер, 20 лютого, у Полтавській області протестувальники заблокували в'їзд до села та запалили шини через повернення українців з Китаю.

Після чого обурені місцеві жителі на тлі приїзду евакуйованих влаштували протести. Під час акцій сталися сутички та масові зіткнення. Розгнівані демонстранти кидали каміння та бруківку в автобуси, де знаходилися перелякані українці.

Зокрема, під час заворушень поранення отримали 9 працівників поліції та один цивільний.

Унаслідок цього у Нових Санжарах було розпочато два кримінальних провадження.

За останніми даними, станом на 22:30 20 лютого, у результаті сутичок у селищі Нові Санжари Полтавської області по медичну допомогу звернулися щонайменше 10 правоохоронців.

Пізніше прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на пресбрифінгу заявив, що в евакуйованих з Уханя громадян симптомів гострих респіраторних захворювань виявлено не було.

Повне відео брифінгу уряду з Нових Санжар доступне тут.

Loading...