Голубовська: Якщо реально до України завезуть пацієнта з коронавірусом, ніхто не знає, що робити

Ольга Голубовська Скріншот відео

Розуміння, як діяти, немає на жодному рівні, каже медик

В Україні на жодному із рівнів немає розуміння, що робити у випадку, якщо на територію країни потрапить пацієнт із коронавірусом 2019-nCoV з Китаю.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявила провідний лікар-інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська.

Гостя програми під час обговорення теми щодо поширення світом небезпечного коронавірусу з Китаю, зауважила, що термометрію, яку роблять в аеропортах, потрібно виконувати.

Водночас, медик наголосила: "У нас абсолютно немає розуміння на жодному рівні, що робити, якщо реально завезуть пацієнта. Якщо його реально завезуть, що робити, не знає ніхто – ні сімейний лікар, не знають ті клініки, які ми вже на пам’ять повинні знати у кожному регіоні – виділену клініку. Ми повинні розуміти, що там є, чого там немає".

Новини за темою: Медики пояснили, чи захистить від коронавірусу звичайна медична маска

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я виправила оцінку ризику нового коронавірусу 2019-nCoV на всесвітньому рівні з "помірного" на "високий".

Учені припускають, що інфікованих китайським вірусом може бути понад 100 тис. осіб по всьому світу, адже цей вірус може мати м’яку форму. Носії такої форми можуть заражати інших, хоча у них самих вірус ще не виявили – він не встиг ще викликати жодних симптомів.

В Україні станом на 27 січня не підтвердився жоден випадок зараження новим коронавірусом 2019-nCoV.

Як повідомляли, Україна припинить авіасполучення з Китаєм з 3 лютого через смертельний коронавірус.

Більше на цю тему читайте: "Небезпечний вірус з Китаю: Наскільки все погано та чого чекати".Loading...