Голова НСЖУ: Минулого року сталося 75 нападів на журналістів, один з них закінчився трагічно

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко

"Необхідне вагоме покарання за такі протиправні дії"

Напади на журналістів в Україні не будуть рахувати десятками тоді, коли буде оперативне реагування правоохоронних органів та вагоме покарання за такі протиправні дії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Сергій Томіленко наголосив, що і НСЖУ, і міжнародні організації засуджують висловлювання про те, що начебто можна бити "неправильних" журналістів або журналістів, які працюють у "неправильних" ЗМІ. Голова НСЖУ наголосив, що, якщо ЗМІ зареєстровані в Україні, до них немає зауважень у правоохоронних органів, у медіарегуляторів, то заохочення насилля проти "не таких" журналістів є злочином.

Новини за темою: Дико бачити, як на журналістів, які виконують обов’язки, попри ризик захворіти, кидаються з кулаками, – голова НСЖУ

Сергій Томіленко також розповів, якою є ситуація із нападами на медійників в Україні, вказавши статистичні дані.

"Якщо говорити про річні цифри, то у минулому році було зафіксовано загалом 75 інцидентів фізичної агресії до журналістів. І, на жаль, одна трагічна, найтрагічніша історія – це вбивство черкаського журналіста Вадима Комарова. У попередні роки у нас у середньому було понад 80 інцидентів фізичної агресії. Ми вважаємо, що це дикі цифри. У наших колег – ми спілкуємося із журналістськими асоціаціями європейських країн – фактично немає такої кількості, як в Україні. Там вимірюється 1-2, і це вже сенсація, а в Україні ми говоримо, що це десятки і системна безкарність", – заявив Сергій Томіленко.

Новини за темою: За справою щодо нападу на знімальну групу ZIKу потрібно пильно стежити, – Анатолій Шарій

Як повідомляли, у Києві невідомі чоловіки вчинили напад на знімальну групу телеканалу ZIK під час інспектування столичних парків та спортивних майданчиків. Невідомі молодики напали на знімальну групу телеканалу ZIK в Гідропарку після прохання журналістки пояснити перебування на спортивному майданчику, що заборонено на час карантину.

Після інциденту журналістка Алла Жизневська написала заяву у поліцію через напад на знімальну групу.

У МВС відреагували на інцидент та запевнили, що всі нападники будуть встановлені та покарані.

Додамо, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив про затримання громадянина, який напав на знімальну групу телеканалу ZIK.

Loading...