Голова Нацагентства з якості освіти Квіт приховує плагіат в дисертації судді КСУ Філюка?

Петро Філюк

У Міністерство освіти і науки та Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти надійшли матеріали щодо плагіату у дисертації судді Конституційного суду України Петра Філюка. Наукову працю на звання кандидата юридичних наук він захистив у 2010 році в Юридичній академії ім. Ярослава Мудрого.

З’ясувалося, що майже четверта частина всієї роботи на тему "Юридичне забезпечення захисту земельних прав громадян" була запозичена в інших авторів, посилання на яких дисертант "забув" вказати.

Основна частина була списана з іншої дисертації авторства Лейби Л.В. на схожу тему - "Правове регулювання вирішення земельних спорів". Ще частину суддя взяв з дисертації Ковальского Д.В. та підручника Грибанова В.П.

Цікаво що Петро Філюк захищався за спеціальністю аграрне право. Це близька для нього галузь, адже його ім’я нещодавно з’явилося у кримінальному провадженні щодо заволодіння майже 1000 га особливо цінних земель сільськогосподарського призначення у Волинській області, орієнтовною вартістю 55 млн грн.

Однак чомусь очільник Агентства з якості освіти Сергій Квіт, який відомий гучними заявами про іменитих плагіаторів не поспішає оприлюднювати інформацію щодо судді КСУ Філюка. Останній, за нашою інформацію, вже намагається загасити скандал. Адже це загрожує притягненням його до відповідальності за порушення академічної доброчесності аж до позбавлення наукового ступеня кандидата юридичних наук.

Згідно з законом обіймати посаду судді Конституційного суду України може лише "громадянин України, який має високі моральні якості, є правником із визнаним рівнем компетентності".

Loading...