Не знав як: Голова КСУ пояснив, чому не вніс у декларацію земельну ділянку в Криму

Також він пояснив, що купив ділянку для того, щоб врятувати свій будинок від знесення

Глава КСУ Олександр Тупицький Конституційний суд України

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що не вніс в декларацію земельну ділянку в Криму, бо не знав, як це зробити у зв’язку з окупацією Росією півострова, а анексії він не визнає.

Про це Тупицький заявив під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

"Чого я не вніс у реєстр? Я до цього часу не знаю, як це зробити", - зазначив він.

За словами очільника КСУ, для того, аби внести земельну ділянку в декларацію, потрібні підтверджувальні документи, але "не було ніякого ні договору, ні дарування".

Водночас Тупицький пояснив також і саму покупку ділянки в Криму.

"Я туди не в'їзний. Питанням займалися юристи, які вирішили таким чином врятувати мій будинок від знесення", - сказав він.

Тупицький уточнив, що хотів приватизувати ділянку ще до анексії півострова. Однак після 2014 року російський кадастр накладався на український, і йому треба було врегулювати питання з оформленням землі.

Глава КСУ додав, що ситуація ускладнилася тому, що проти нього порушено кримінальну справу в РФ, в'їзд йому туди заборонений. В результаті він зіткнувся з ризиком того, що будинок в Криму просто знесуть, тому вирішувати питання довірив юристам, які найкращим способом узаконити ділянку визнали оформлення договору купівлі-продажу.

Раніше на брифінгу Тупицький заявив, що Конституційний суд України підтримує введення відповідальності за недостовірне декларування, однак антикорупційне законодавство повинно чітко визначати коло суб'єктів злочину.

Новини за темою: ДБР викликало на допит голову Конституційного суду

Нагадаємо, днями Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

У НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

Згодом у КСУ пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. Суд не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, президент Зеленський провів закрите засідання РНБО, після чого Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.Loading...