Голосування в умовах пандемії COVID-19: У МОЗ роз'яснили, як працювати виборчим комісіям

Максим Степанов МОЗ

Також, за можливості, потрібно організувати окремий вхід та вихід для виборців

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що під час голосування в неділю, 25 жовтня, на дільницях повинні опитувати виборців щодо їхнього стану здоров'я, перед входом мають стояти дезінфектори, а у приміщеннях слід дотримуватися соціальної дистанції та не збиратися більше трьох осіб біля столу, де видають бюлетені. Про це очільник МОЗ розповів під час щоденного брифінгу. 

За словами міністра, у цю неділю, 25 жовтня, в Україні відбудуться місцеві вибори, на дільниці прийдуть мільйони громадян, але "COVID-19 не має вихідного дня". Він нагадав рекомендації щодо роботи виборчих комісій в умовах епідемії, а також пообіцяв озвучити 22 жовтня рекомендації для виборців.

"Перед початком голова окружної комісії повинен визначити відповідальну особу, яка буде перед входом у приміщення проводити опитування виборців щодо наявності симптомів респіраторних захворювань. Це стосується усіх осіб, які приходять для голосування. У членів окружної або дільничної комісії також буде опитування. Будь-яка людина з ознаками респіраторного захворювання або підвищеною температурою, вищою за 37,2, повинна покинути приміщення і звернутися до лікаря", - розповів Степанов.

Новини за темою: Новий коронавірусний антирекорд в Україні: За добу виявили 6719 нових хворих на COVID-19

Також під час підготовки до виборів обмежуються масові заходи у закритих приміщеннях, зокрема відвідування закладів освіти, на території яких розташовані виборчі комісії.

Окрім цього, на вході до приміщення виборчої комісії обов'язково потрібно обладнати місця зі спиртовмісними дезінфікуючими засобами для рук і розмістити інформаційні матеріали щодо протиепідемічних заходів.

Біля входу до приміщення для голосування наносять розмітку, що вказує на необхідність дотримання фізичної дистанції не менше, ніж метр-півтора, щоб люди не підходили близько один до одного.

Новини за темою: Зеленському представили зразок можливої української вакцини від коронавірусу

Як зазначається, за можливості потрібно організувати окремий вхід та вихід із приміщення для голосування, аби таким чином розділити потоки людей. Надзвичайно важливо мінімізувати  контакти людей, особливо у закритих приміщеннях.

"Кількість людей у приміщенні виборчої дільниці - не більше трьох людей біля одного столу, де видаються виборчі бюлетені. Дуже важливо, щоб усі місця у приміщення для голосування - всі поверхні: столи, стільці - мали можливість проведення дезінфекції, тобто не мали тканини", - зауважив Степанов.

Новини за темою: В українських лікарнях перебувають вже 23 тисячі пацієнтів із COVID-19 або з підозрою на нього, - Степанов

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що наразі в лікарнях України, підготовлених на період епідемії COVID-19, хворими або пацієнтами з підозрою на коронавірусну хворобу зайнято 22 977 ліжок. 

Loading...