Глава СБУ Іван Баканов не зміг відмовити Зеленському в проханні здійснити рейдерську атаку на телеканал "112 Україна", – журналіст

112.ua

Глава СБУ Іван Баканов не зміг відмовити президенту України Володимиру Зеленському в проханні здійснити рейдерську атаку на телеканал "112 Україна", пише автор матеріалу "Зе-рейдер: Як Зеленський і Баканов "віджимають" у власника канал "112 Україна".

У статті йдеться про те, що мотивацією для протизаконної спроби арешту корпоративних прав стали особисті інтереси Зеленського, який не витримав гострої критики журналістів.

"Такий доброзичливий і позитивний Володимир Олександрович, якого ми звикли бачити на наших екранах в "Вечірньому Кварталі", при згадці "112" змінювався на обличчі. Він робив нічим не підтверджені заяви про власників каналу і звинувачував керівництво в поширенні нібито антиукраїнського контенту. Якщо антиукраїнським можна назвати контент, що критикує вітчизняних політиків, то це дійсно так. Канал розносив дощенту представників "ручної" партії гаранта", - пише автор матеріалу.

Баканов же пішов назустріч своєму другові дитинства, незважаючи на те, що сам раніше був жертвою рейдерства.

"З іншого боку, хіба може Баканов відмовити людині, з якою він виріс в одній пісочниці, навчався в одній школі та університеті, який, врешті-решт, привів його в "Квартал 95" і зробив директором, в одній маленькій послузі?"- задається питанням автор.

На думку Віктора Ружинського, приклад "112" може перешкодити колегам з інших медіа ставити президенту свої "дратівливі" питання і висловлювати про нього гостру думку.

Нагадаємо, що Шевченківський райсуд Києва 6 серпня відмовив СБУ і прокуратурі в арешті корпоративних прав телеканалу "112 Україна" і передачі їх АРМА, але представники Служби безпеки подали апеляцію на це рішення. Канал вважає спроби арешту незаконними. На співробітників СБУ подано заяву до Держбюро розслідувань про неправомірність дій.

У вересні минулого року Нацрада за вказівкою влади прийняла рішення про позбавлення "112 Україна" цифрових ліцензій на мовлення, проти власника каналу Тараса Козака ініційовано кримінальну справу. Будівлю, в якій розташований телеканал "112 Україна", розстріляли з гранатомета більше року тому, але винних все ще не знайшли.

Loading...