Глава КС шукає зустрічі із Зеленським

Голова КСУ Олександр Тупицький Конституційний суд України

Тупицький хоче врегулювати конституційну кризу в країні

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький хоче зустрітися з президентом Володимиром Зеленським задля врегулювання конституційної кризи в країні. Про це він заявив під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

"Хочу звернутися до президента, ми хочемо поспілкуватися, ми запрошуємо, в будь-якому форматі, як він визначиться. Треба прибрати цей штучний конфлікт", - сказав він.

Голова КС зазначив, що готовий зустрічатися з головою парламенту, за потреби з прем’єр-міністром, для вирішення кризи, що склалася.

Також він закликав не оцінювати рішення КС щодо визнання неконституційним антикорупційного законодавства поспішно, а ознайомитися з ним детально. Він просить президента утриматися від неконституційних дій і "не піддаватися не заклики провокаторів".

Новини за темою: Щодо суддів КСУ відкрили кримінальне провадження, - "Голос"

Разом із тим, прессекретар глави держави Юлія Мендель каже, що ромова Зеленського з Тупицьким була.

"Президент вже розмовляв із головою Конституційного суду після ухвалення одіозного рішення КС, яке становить загрози національній безпеці. Всі важливі питання обговорювалися, і рішення, ініційовані президентом і підтримані РНБО та Кабінетом міністрів, ухвалювалися з урахуванням переговорів із суддею Тупицьким", - заявила вона.

Втім, Тупицький у свою чергу цю інформацію спростував.

"У мене по антикорупційному законодавству розмов з президентом не було. Після рішення по 366-й і по інших я з президентом України не спілкувався", - сказав він.

Новини за темою: Під будівлею КСУ у Києві проходить акція протесту: Поліція посилила охорону кварталу

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У КСУ пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. Суд не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Крім того, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. На що голова КСУ заявив, що це має ознаки конституційного перевороту в країні.

Також напередодні стало відомо, що Державне бюро розслідувань викликало голову Конституційного суду України Олександра Тупицького для допиту, який запланований на 2 листопада. У свою чергу він заявив, що не має наміру йти на допит в ДБР, оскільки фактично не є свідком, якщо йому інкримінують кримінальний злочин.Loading...