Гепатит, тиф і дизентерія: Як вберегтися від інфекційних хвороб після паводків

Повені в Україні Фото з відкритих джерел

Причиною спалахів можуть стати підтоплення гноєсховищ та сміттєзвалищ

Повені та паводки в Україні можуть спричинити спалахи вірусного гепатиту А, черевного тифу та дизентерії, ентеровірусної інфекції та інших інфекційних хвороб. Як убезпечити себе від можливого зараження, повідомили у МОЗ

Як зазначається, в умовах повені, паводків можливі підтоплення помешкань, сільськогосподарських угідь, гноєсховищ, сміттєзвалищ, у зв’язку з чим зростає ризик спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь. Через це жителям населених пунктів зоні ризику порекомендували дотримуватися таких правил:

  • Обов’язково кип’ятіть питну воду. Не вживайте воду з децентралізованих джерел у місцях підтоплення, воду сумнівної якості з неперевірених джерел та наземних водойм. 
  • Не пийте воду з відкритих водойм, підтоплених або невідомих криниць та джерел, які можуть бути забрудненими. У випадку підтоплення, забруднення джерел водопостачання, звертайтесь до органів місцевого самоврядування. 
  • Дотримуйтесь технології приготування страв, особливо щодо термічної обробки м’ясних, кулінарних виробів з м’яса, риби, яєць тощо. Овочі та фрукти добре промийте питною водою, а для споживання дітьми – обдайте окропом.
  • Дотримуйтесь правил особистої гігієни та слідкуйте щоб їх дотримувались діти.

Новини за темою: Руйнівні повені на заході: Україна звернулась до ЄС і НАТО за допомогою

Крім цього, після сходу води селянам рекомендують провести рекультивацію земель: очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, сміття тощо), перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;

Також у МОЗ наголосили на необхідності дезінфекції шахтових колодязів, а також очищення індивідуальних туалетів у разі переповнення водою. Їх радять продезінфікувати хлорним вапном або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього.

МОЗ

Нагадаємо, нещодавно міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначав, що у районах, які постраждали від повені в західних областях України, можливі спалахи кишкової інфекції.

Loading...