Фірташ передав у Чернівецьку обласну лікарню медпрепарати і апарат ШВЛ

Дмитро Фірташ. Фото EPA-EFE

Щодоби кількість хворих COVID-19 зростає, але, на жаль, кількість апаратів для штучної вентиляції легенів у відділеннях зростає в рази повільніше. Так, в Чернівецькій обласній клінічній лікарні всього 24 апарати. Про це йдеться в сюжеті "112 Україна".

"Зараз у нас є 7 людей. Частина з них має підтверджений коронавірус. Частина – з підозрою – два пацієнти, які перебувають на штучній вентиляції легенів. Інші пацієнти – п'ять – у важкому стані. На дотації кисню всі", - розповів в. о. завідувача відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Чернівецької обласної клінічної лікарні Костянтин Дроник.

Медики скаржаться: мало апаратів та засобів індивідуального захисту. Тому на допомогу прийшли благодійники. 10 тис. захисних масок, 19 тис. рукавичок і - головне - сучасний апарат штучної вентиляції легенів закупили за сприяння Дмитра Фірташа.

"Це такий апарат суперкласу, який як раз не просто реанімаційний. А такий, який потрібен у випадках, коли є хворі на коронавірус. Тобто це такий екстра-класу апарат. Це все придбано за ініціативою нашого відомого буковинця Дмитра Васильовича Фірташа. І я тут присутній з нашими активістами - депутатами "Опозиційної платформи - За життя". І ми не словом, а ділом хочемо допомогти буковинцям. І якщо цей апарат врятує хоча б одну людину, ми будемо щасливі", - зазначив народний депутат України від партії "Опозиційна платформа - За життя" Михайло Папієв.

Лікарі розповіли, що подарований апарат ШВЛ передадуть у відділення реанімації. Вже завтра техніку іноземного виробництва встановлять і налаштують.

"Які характеристики, як він працює, враховуючи його якість, я думаю, що наші лікарі-анестезіологи розберуться і будуть його застосовувати при необхідності, якщо, не дай Бог, така потреба буде. Тож спасибі за такий подарунок. Якщо ще буде, то ми будемо вдячні отримати", - сказав головний лікар Чернівецької обласної клінічної лікарні Сергій Цинтарь.

У медзакладі за такий подарунок дуже вдячні і впевнені, що з ним врятують більше життів. Медпрацівники, депутати та благодійники настійно рекомендують громадянам не нехтувати правилами безпеки, а залишатися вдома і дотримувати особисту гігієну.

"Хотів би також звернутися до буковинців і попросити їх від імені всієї комісії, від імені лікарів дотримуватися правил. Ми дуже переживаємо за вас. Ми дбаємо і будемо дбати в особі таких шанованих людей, які нам допомагають", - наголосив депутат Чернівецької обласної ради Олександр Болтунов.

Апарат завтра буде готовий рятувати життя пацієнтів, а індивідуальні засоби захисту вже рятують життя медпрацівників.

Раніше повідомлялося, що на Закарпаття прибула друга черга допомоги від голови Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Якщо перша партія допомоги насамперед була спрямована в інфекційні медустанови регіону, то цього разу благодійники подбали про сімейних лікарів. Відтепер кожен з них забезпечений масками та іншими засобами індивідуального захисту.

Loading...