live

Фігуранту "справи Хізб ут-Тахрір" Мустафаєву із симптомами коронавірусу не надають меддопомогу, - Денісова

Стан незаконно утримуваного погіршився

Людмила Денісова. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що незаконно утримуваному кримському татарину Серверу Мустафаєву продовжують відмовляти у наданні медичної допомоги, хоча у нього симптоми коронавірусної інфекції і його стан погіршується.  Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

За словами Денісової, Мустафаєв скаржиться на підвищену температуру тіла та кашель ще з 19 березня, однак належної медичної допомоги у російському СІЗО йому досі не надали.

"Стан здоров'я Сервера Мустафаєва погіршився — температура тіла підвищилася з 37,6 до 39,3, сухий кашель, сильний головний біль та слабкість у всьому тілі", - зазначила омбудсмен.

Відомо,що Мустафаєв звертався до "Южного окружного военного суда" та адміністрації пенітенціарної установи щодо надання належної медичної допомоги, однак йому зробили лише жарознижувальні ін'єкції, не було зроблено жодного аналізу та не встановлено діагноз.

"Вимагаю від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової негайно провести повне медичне обстеження Сервера Мустафаєва, аби виключити зараження інфекційними захворюваннями, зокрема коронавірусною інфекцією. Також забезпечити надання кваліфікованої лікарської допомоги в умовах місця несвободи відповідно до міжнародних стандартів надання медичної допомоги особам, які перебувають під вартою", - констатувала Денісова.

Нагадаємо, раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що двом незаконно утримуваним кримським татарам Серверу Мустафаєву та Ернесу Аметову, які мають явні ознаки респіраторного захворювання, вже понад два тижні не надають медичну допомогу. 

Loading...