Федоров спростував інформацію про продаж даних з додатку "Дія"

Фото з відкритих джерел

Та інформація, яку розповсюджує бот, є застарілою

Віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров спростував фейки щодо продажу даних з додатку "Дія". Про це урядовець повідомив у своєму Telegram-каналі.

"У телеграм запрацював бот, який використовує великі обсяги персональних даних. Одразу активно почали розповсюджуватися фейки, що ця інформація пов’язана з роботою застосунку "Дія"... Службою безпеки України розпочаті відповідні слідчі дії щодо роботи телеграм-боту та доступних в ньому персональних даних", — повідомив він.

Федоров уточнив, що мобільний застосунок "Дія" не має бази даних і не накопичує таку інформацію. До того ж кількість, яку поширює бот, набагато, в десятки, а то й сотні разів перебільшує ту, з якою працює "Дія".

Він додав, що попередній аналіз інформації боту свідчить про використання старих баз даних, які вже не один рік доступні в Даркнеті. Зокрема, мова йде про базу даних ПриватБанку, а також інших приватних (не державних) баз даних. Наприклад, в боті доступні паролі від ВКонтакте, LinkedIn.

Як повідомлялося, бренд і концепцію додатку було представлено 27 вересня 2019 року в Києві. Саме тоді його анонсували як додаток і портал, який об'єднає в єдиному електронному вікні усі послуги, що надаються державою громадянам і бізнесу.

У грудні 2019 року тестовий доступ до додатка відкрили для 5 тисяч українців, які подали заявки.

Новини за темою: "Дія.Бізнес": Як портал від Мінцифри допоможе українським бізнесменам

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мінцифри запустило 27 публічних послуг онлайн на порталі "Дія".

 

Loading...