Фаріон – російський філолог, яка у 80-х захищала російську мову, але різко "перефарбувалася" і стала україномовною, – Чижмарь

Юрій Чижмарь. Фото: radiosvoboda.org

Як тільки починаються вибори, "одразу з'являється Фаріон і мова"

Ірина Фаріон – російський філолог. У 80-х роках вона очолювала марксистський клуб у Львівській політехніці і захищала російську мову. Але у 89-му році при приході "нової хвилі" вона різко "перефарбовується" і моментально стає україномовною.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі  ZIK заявив народний депутат України 8-го скликання Юрій Чижмарь.

Гість ток-шоу, коментуючи заяву Ірини Фаріон про те, що місце російськомовних українців у Москві, тому їм варто зібрати валізи і виїхати з країни, зауважив, що сама Фаріон у минулому захищала російську мову і писала дисертацію, яка також мала відношення до російської мови.   

"Хто така Фаріон? Вона, взагалі-то, російський філолог. У 80-х роках вона очолювала марксистський клуб у Львівській політехніці, вона захищала російську мову і її кандидатська дисертація стосувалася виключно КПСС і російської мови. І тут у 89-му році, при приході, скажімо, нової хвилі, вона різко перефарбовується, моментально стає україномовною і починає робити такі заяви. Тому вона якщо не прямий російський агент за гроші, то просто ідеологічний російський агент з тих часів", – сказав Юрій Чижмарь.    

Він також зауважив, що Фаріон завжди починає дискусію щодо мовного питання напередодні виборів.

"Як починаються вибори, так появляється Фаріон і мова. От моментально", – наголосив політик й додав, що мовне питання, насправді, ні в Ужгороді, ні у Донецьку не стоїть.

Окрім цього Юрій Чижмарь додав, що Ірина Фаріон – не самостійний політик. За його словами, її використовують виключно з політичною метою створення конфліктної ситуації на мовній хвилі.   

Новини за темою: "Вона щось як заверне!": Поярков розповів про гостру дискусію з Фаріон із мовного питання

Нагадаємо, раніше перший заступник голови Верховної Ради, представник президента в парламенті Руслан Стефанчук розповів, за яких умов питання про мову або зміну територій може бути винесено на референдум.

 

 

Loading...