Електронна трудова книжка: Решмеділова назвала перепону для реалізації ініціативи

ua-rating

Експерт каже, що більшість ринку праці в Україні перебуває у "сірій" та "чорній" зонах

В Україні більшість ринку праці перебуває у "тіні", а тому є питання, як реалізувати ініціативу щодо електронної трудової книжки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявила політолог Олександра Решмеділова.

Політолог прокоментувала ініціативу щодо запровадження електронних трудових книжок, наголосивши, що основне питання стосується того, як її реалізувати і як забезпечити виконання відповідного закону.

"Ринок праці у нас достатньо "сірий"... Тому якщо нам вдасться його більш-менш реалізувати, я думаю, це піде на користь. Слід привчати людей до того, що все має бути "начисто", – наголосила політолог.

Ведучі поцікавилися, чи вдасться українцям зберегти належний рівень зарплат, якщо ринок праці вийде з "тіні".

Новини за темою: У Держстаті розповіли, скільки українців працюють без трудової книжки

"Мені здається, що найкращий приклад – це безпосередньо можновладці. Коли вони почнуть сплачувати податки, показувати свої статки, коли вони не будуть ухилятися від різного роду виплат і безпосередньо з державою будуть у чесних відносинах, я думаю, що громадяни за ними також послідують. Основна "сіра" і "чорна" зона в основному пов'язана саме якраз з ухилянням найвищого рівня посадовців, а вже потім – копіювання іншими громадянами, тому що, умовно, якщо їм можна, то чому нам не можна", – заявила Олександра Решмеділова.

Як повідомляли, Кабінет міністрів України ухвалив законопроєкт про автоматичне призначення пенсії за віком та запровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі.

Нагадаємо, у січні 2020 року аналогічний законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі"  вносив колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.Loading...