live

Експрезиденти Польщі закликали уряд полегшити життя українським заробітчанам

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Присутність українських мігрантів у Польщі підвищує конкурентоздатність на підприємствах

У вівторок, 25 лютого, колишні президенти Польщі Александер Кваснєвський та Броніслав Коморовський закликали уряд Польщі затвердити довгострокову міграційну політику, що довзолить українським громадянам нормально працювати в цій країні. Про це йдеться у спільному зверненні президентів до уряду Польщі, повідомляє Укрінформ.
 
Як зазначається, утримання високого темпу економічного розвитку країни може відбутися завдяки трудовим мігрантам з України, які спершу приїжджають в Польщу з метою працевлаштування, а згодом обирають цю країну, як постійне місце проживання.
 
Зокрема, завдяки присутності українських трудових мігрантів у Польщі на місцевих підприємствах значно підвищується конкурентоздатність. А за словами політиків, польські роботодавці зазнають суттєвих втрат через складне міграційне законодавство. У результаті цього погіршується імідж країни в цілому.
 
 
"Ми закликаємо негайно зробити кроки до опрацювання довгострокової міграційної політики у співпраці з експертними центрами, органами місцевого самоврядування і профспілками", - йдеться у зверненні.
 
Отже, у зв’язку з цим колишні очільники Польщі Кваснєвський і Коморовський закликали уряді якнайшвидше запровадити прозорі адміністративні процедури для громадян України, які хочуть працювати на території цієї держави.
 
Нагадаємо, нещодавно у Центрі східноєвропейських досліджень Варшавського університету та Центру підтримки мігрантів на ринку праці EWL з’ясували, що за 2019 рік у Польщі суттєво зріс відсоток українських трудових мігрантів у віці до 25 років.
Loading...