Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Стали жертвою ДТП: Що потрібно робити, щоб отримати компенсацію

Ілюстроване фото - ДТП Фото з відкритих джерел

За словами адвоката, постраждалі в ДТП мають законне право звернутися з цивільним позовом до винуватця аварії

Після дорожньо-транспортної пригоди страхова компанія винуватця аварії має щонайменше 100 тисяч гривень на матеріальну компенсацію, і від 260 тисяч гривень на медичне відшкодування. Своєю чергою, експерти в сюжеті ТСН розповіли, що робити, щоб отримати компенсацію.

Як зазначається, процес відшкодування після аварії може затягнутися на роки, а постраждалим людям гроші потрібні на лікування відразу. Тому адвокати радять зберігати чеки на все, на що витрачаються гроші при лікуванні.

За словами, адвоката Ігора Липявки, постраждалі в ДТП або найближчі родичі загиблих мають законне право звернутися з цивільним позовом в рамках кримінального провадження до винуватця аварії.

Водночас судді на свій розсуд приймають рішення щодо відшкодування моральної шкоди, однак постраждалі можуть провести судово-психологічну експертизу, яка встановить розмір відповідної моральної шкоди.

Але судове рішення не означає його виконання. Може бути, що у винуватця ДТП немає коштів, а страхової виплати не вистачає. В українському законодавстві немає на це жодної відповіді.

"З ушкодженням здоров'я все набагато складніше, і поки немає навіть механізму розрахунку тих нанесених тілесних ушкоджень і наслідків, які нанесені", - розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Новини за темою: Жахлива ДТП на Тернопільщині: Двоє дітей потрапили до реанімації, йде боротьба за їхні життя

Нагадаємо, у Львівській області у ДТП потрапили два легковики, у результаті чого четверо дітей, віком 2, 10, 11 та 14 років, отримали тілесні ушкодження

Loading...