Експерт: Препарат Фармаку "Амізон" навіть грип не лікує, не кажучи вже про коронавірус

Фото з відкритих джерел

Рішення МОЗ провести клінічні дослідження препарату "Амізон Макс" при лікуванні хворих, заражених на COVID-19, наштовхнулося на жорстку критику з боку експертів. Зокрема, Семен Єсилевський, доктор фізико-математичних наук за спеціальністю "біофізика", провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України та стипендіат Марії Кюрі в Університеті Бургонь-Франш-Комте (Франція), написав у себе в Facebook, що "Амізон" - не що інше, як черговий "фуфломіцин", ефективність якого не доведена навіть при лікуванні грипу.

"За всіма ознаками це звичайний доморощений фуфломіцин", - пише Єсилевський.

"Амізон" випускається Фармаком з 1996 року, і за цей час його дослідження проводилися лише самим виробником. Даних про незалежні дослідження Єсилевському виявити не вдалося, а ті, на які посилається сам виробник, не можуть братися до уваги, вважає експерт.

"Це дослідження in vitro на клітинній культурі. У пробірці противірусну активність виявляє практично що завгодно, але 99.99% з цього чого завгодно на рівні цілого організму потім не працює", - пояснив біофізик.

Неефективний у боротьбі з вірусами препарат безглуздо досліджувати на пацієнтах з коронавірусом, вважає Єсилевський: "Якщо немає навіть найменших натяків на те, що препарат може бути ефективним проти будь-якого вірусу в принципі, то на який… проводити його клінічні дослідження проти COVID-19? Щоб що? Адже їжаку зрозуміло, що якщо за 20 років по ньому немає жодної розумної наукової роботи, то це апріорі барахло".

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я вже видало наказ, яким позначило перелік лікарень для тестування на їхніх пацієнтах "Амізону". У той же час відзначається, що цей препарат не рекомендований ВООЗ.

Loading...