Ексдепутат Мартиненко програв апеляцію у швейцарському суді

Микола Мартиненко. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Справа проти Мартиненка в Антикорупційному суді України продовжується

Федеральний кримінальний суд Швейцарії залишив у силі вирок першої інстанції щодо колишнього народного депутата України Миколи Мартиненка, якого засудили за відмивання грошей у великих розмірах. Про це повідомляє Reuters.

Зокрема, у вироку, оприлюдненому в понеділок, Федеральний кримінальний суд також зберіг засудження другого громадянина України, описаного в судових документах як фінансового радника Мартиненка за сприяння відмиванню хабарів на суму близько 2,9 млн євро між 2009 і 2011 роками.

Суд засудив Мартиненка до 28 місяців позбавлення волі, з яких 16 умовно, а також штраф у розмірі 250 000 швейцарських франків, через що він заплатить близько 3,8 млн франків (4,2 млн доларів) швейцарській владі.

Його неназваний співвідповідач отримав умовне покарання у виді 24 місяців та штраф.

Мартиненка звинуватили у тому, що він був частиною групи, яка взамін за хабарі уклала багатомільйонні контракти на обладнання для ядерного палива чеській компанії.

Його адвокат Реза Вафадар заявив в електронному повідомленні виданню, що будь-яке засудження за відмивання грошей у важких обставинах вимагає встановлення попереднього злочину, тоді як ніхто не був засуджений за будь-який подібний злочин ні в Швейцарії, ні в Україні.

"На наш погляд, ця процедура не базується на конкретних фактичних та правових елементах. Мій клієнт, чия презумпція невинуватості була порушена з 2013 року по сьогоднішній день, невинний", - додав він.

Новини за темою: Справу одіозного екснардепа Мартиненка передали до Антикорупційного суду

Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура Швейцарії подала у Федеральний кримінальний суд обвинувальний акт проти колишнього народного депутата України Миколи Мартиненка.

Loading...